Vēl aptuveni nedēļa palikusi, līdz uzzināsim, kas šogad kļūs par Lielās mūzikas balvas laureātiem. Vairāki nominanti šai balvai izvirzīti ne pirmo reizi, daži balvu ieguvuši arī iepriekš, bet pavisam īpašs brīdis ik gadu tas ir jaunajiem mūziķiem, kuri joprojām atrodas sava profesionālā ceļa sākumā, kad novērtējums nominācijas un vienam no viņiem arī balvas formā ir jo nozīmīgāks.

Talanti, ko žūrija atzinusi par trim labākajiem aizvadītā gada jaunajiem mūziķiem, ne visiem klausītājiem varētu būt pazīstami, tāpēc turpmākās stundas laikā būs tāda kā iepazīšanās, lai uzzinātu, kur veduši katra mākslinieka izglītības un karjeras ceļi, kas interesē katru no viņiem, kas bijuši tie spilgtākie 2023. gada notikumi, kā viņi redz savu nākotni un ko galu galā katram individuāli nozīmē nominācija Lielajai mūzikas balvai. Kategorijā “Gada jaunais mūziķis” šogad nominētas dziedātājas Katrīna Paula Felsberga un Ieva Sumeja, kā arī trombonists Vadims Dmitrijevs.

Es teiktu – muzikāli krāsains trio, ko vieno kopīga iezīme radošos un izglītības ceļus šobrīd meklēt arī ārpus Latvijas, taču neviens no viņiem nav zaudējis saikni ar mājām un mūsu valsts skatuvēm.

Katrīna Paula Felsberga nāk no Rīgas Doma kora skolas, pēc kuras absolvēšanas devās studēt uz Berlīni. Katrīnas debija Latvijas Nacionālajā operā notika 2022. gadā, kad viņu redzējām Cerlīnas lomā operas “Dons Žuans” iestudējumā. Šajā lomā viņu uz skatuves redzējām arī pērn, gluži tāpat kā dažādās kamermūzikas programmās, Dziesmu un deju svētku Garīgās mūzikas koncertā un citos muzikālos notikumos Latvijā un ārpus tās.

Vadims Dmitrijevs ir trombonists, kurš mūzikā ienācis ar klasisko mūziku, ko apguva Emīla Dārziņa mūzikas skolā. Taču tad viņa dzīvi pārņēma džezs, ko viņš studēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un šobrīd arī Hamburgā. 2022. gada rudenī Vadims Latviju pārstāvēja Eiroradio džeza orķestrī, bet pērn turpināja sadarbību ar Latvijas Radio bigbendu, uzstājoties vairākos koncertos, tāpat jau dažus gadus aktīvs ir Vadima Dmitrijeva kvintets, kuru esam dzirdējuši arī Latvijā.

Trešā nominante Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada jaunais mūziķis” ir dziedātāja Ieva Sumeja. Arī viņas profesionālās izglītības ceļš sācies Rīgas Doma kora skolā, turpinājies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, pateicoties apmaiņas programmu iespējām viņa papildinājusi zināšanas arī Florencē un šobrīd Vīnē. Ievas lielā kaislība ir senā mūzika, un klausītāji, kas pēdējos gados apmeklējuši senās mūzikas koncertus un operiestudējumus, noteikti Ievu būs pamanījuši. Viņa uzstājusies gan dažādās kamermūzikas programmās, gan pērn atveidojusi galveno lomu Lulī operā “Akīds un Galateja”.