"Lielās mūzikas balvas 2021" nominantiem veltītajā "Beneficē" Inta Pīrāga uz sarunu aicina visus trīs pretendentus kategorijā "Gada jaunais mākslinieks". Ko katram no viņiem nozīmē šī nominācija, ar ko 2021. gads bijis īpašs, kur sevī rast spēku, lai pārvarētu ikdienas šķēršļus, kas dzīvē iepriecina un iedvesmo… Šie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem atbild koklētāja Līga Griķe, bass Edgars Ošleja un flautiste Egija Sproģe.

No LMB žūrijas vērtējuma:

“Koncertkokles advokātes” LĪGAS GRIĶES aizvadītā gada koncertu kalendārs un starptautiskie panākumi gan Vīnes Klasiskās mūzikas akadēmijas rīkotajā konkursā, gan tiešsaistes konkursos Ukrainā un Baltkrievijā,  liecina par jaunībai raksturīgu neatlaidību, kas līdz ar pamatīgu ikdienas rūdījumu ļāvusi sasniegt augstas mākslinieciskās virsotnes. Rīgas pilī un Mazajā ģildē, Balvu kamermūzikas festivālā un festivālā Saxophonia,  dievnamos, muižās un memoriālajos muzejos, Latvijas Radio ierakstu studijā – visu pat nenosaukt – Līga Griķe spoži demonstrējusi savu nu jau ar JVLMA maģistra diplomu apzīmogoto meistarību.

 

Ar stabiliem un mākslinieciski augstvērtīgiem sniegumiem dziedātājs EDGARS OŠLEJA aizvadītajā gadā pārsteidza gan klausītājus, gan mūzikas kritiķus. LNSO sezonas atklāšanas koncertā Bēthovena Devītās simfonijas finālā Edgara sulīgais, skanīgais bass bija kā stipra klints, uz kuras balstījās visu solopartiju arhitektonika. Savukārt Kalniņa operas ‘’Matīss, kausu bajārs’’ iestudējumā “Lielajā dzintarā” līdz ar krodzinieka tēlu atklājās arī Ošleja lieliskā aktiermeistarība, ko papildināja dziedājuma dabiskā atraisītība un vienkāršība. Rahmaņinova “Aļeko” koncertiestudējumā Cēsīs un Rēzeknē gados jaunais mākslinieks prasmīgi pārtapa vecā čigāna tēlā, meistarīgi spējot savas balss tembrālos krājumos atrast vieda vīra balss siltumu un dziļumu.

 

 

Flautiste EGIJA SPROĢE aizvadītajā gadā atklājās pārsteidzoši daudzveidīgā repertuārā. Tembrāli krāšņs un niansēts bija viņas sniegums Jančevska kamermūzikas programmā “Bo-Tā-Ni-Ka” un žilbinoši virtuozs – “Latvijas Jaunās mūzikas dienās” atskaņojot iespaidīgo Grizē “Vortex Temporum”. Egijas talants izgaismojās arī LR 1. studijas tiešraides koncertā, ar izsmalcināto un repertuāra retumiem bagāto programmu sasniedzot klausītājus visā pasaulē. Vēl Sproģes flauta skanēja Dienvidkurzemes festivālā “Rimbenieks”, tā iekausē sudraba krāsu “Trio Vox” sastāvā un bagātina LSO pilnskaņu. Spraigumu aizvadītajam gadam piešķīris arī JVLMA iegūtais maģistra grāds un atzīstami panākumi Jurjānu Andreja VII Starptautiskajā pūšaminstrumentu konkursā.