13. martā Latvijas Nacionālajā operā tiks pasniegtas Lielās mūzikas balvas. Šajā raidījumā tiekamies ar trim mūziķiem, kas pretendē uz balvu kategorijā „Par izcilu darbu ansamblī”, - čellisti Māru Botmani, trompetistu Jāni Porieti un vibrofonistu Andreju Puškarevu. Visus nominantus aicinājām uz sarunu.

Māra Botmane ir Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga, Collegium Musicum Riga, Latvian Sound Quartet un trio Tempus Balticus čelliste, kuras ceļš mūzikā no Dobeles mūzikas skolas vedis uz Dārziņiem pie Arvīda Tareilas, tad līdz Dianas Ozoliņas čella klasei un Māra Kupča Senās mūzikas katedrai Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, studijām Budapeštā un Frankfurtē.

Jānis Porietis ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra trompešu grupas koncertmeistars kopš 2016. gada. Trompeti kopš desmit gadu vecuma viņš apguvis pie Pētera Kaldres, Ērika Berzinska un Maijas Lāces, studijas turpinājis arī Holandē, Somijā un aiz okeāna Kanzasas universitātē, kur doktora grādu guvis.

Andrejs Puškarevs ir sitaminstrumentālists, vibrofonists, kamerorķestra Kremerata Baltica solists un aranžētājs Andrejs Puškarevs. Dzimis Ukrainā, bet jau vairāk kā 20 gadu saistīts ar Latvijas mūzikas dzīvi ne tikai kā Kremerata Baltica mūziķis, bet arī daudzu kamersastāvu dalībnieks.