Raidījums, veltīts "Latvijas Lielās mūzikas balvas 2020" kategorijai "Gada jaunais mākslinieks".

Šoreiz nominēto vidū - vijolnieks Daniils Bulajevs, jauniešu kora "Kamēr..." mākslinieciskais vadītājs diriģents Aivis Greters un plaša spektra dziedātāja Beāte Zviedre. Ar viņiem balvai veltītajā preses konferencē žūrijas vārdā iepazīstināja muzikoloģe Iveta Grunde. Raidījuma gaitā - gan žūrijas viedoklis, gan gada vērtējumā sarunas ar pašiem balvas pretendentiem, kuras pavadīs viņu priekšnesumi, galvenokārt ierakstos 2020. gada koncertos.

Daniilu Bulajevu esam labi iepazinuši vairākos Valsts svētku koncertos, spožajā 2014. gada brīvdabas koncertā "Dzimuši Rīgā", kad viņam bija vien deviņi gadi. Pirms trīs gadiem, četrpadsmit gadu vecumā, Latvijas Nacionālajā operā nospēlētajā pirmajā lielajā solokoncertā, vēl citos svarīgos notikumos un, protams, atskaņās pēc kārtējiem lauriem starptautiskajos konkursos.

Tikšanos ar viņu sāks un noslēgs Kamila Sensānsa Introdukcija un rondo kapričiozo ierakstā Dārziņskolas 75. jubilejas koncertā Lielajā ģildē 16. oktobrī, bet sarunas laikā skanēs L. van Bēthovena, F. Pulenka un J.S. Baha Sonāšu fragmenti no koncerta "Uztakts.Latvijas jaunie talant"i pirmā koncerta 25. novembrī VEF Kultūras pilī.

Sarunu ar Aivi Greteru, arī Starptautisku konkursu laureātu, tikai kormūzikas lauciņā, pavadīs Georga Pelēča tautasdziesmu apdares, Ērika Ešenvalda mūzika, kā arī J. Jančevska, R. Dubras un P. Butāna kompozīciju ieraksti no kora "Kamēr..." 30. jubilejas koncerta 12. septembrī Rīgas Domā.

Dziedātāja Beāte Zviedre, kura muzicē plašā stilu un žanru amplitūdā, sadarbojas ar simfonisko un džeza orķestri, kā arī ar dažādu stilu ansambļiem un grupām, dalīsies viņai bagātīgā gada notikumos, ko ilustrēs Dž. Kandera, R. Paula, J. Jančevska, K. Rantalas un J. Rubika mūzika.