22. oktobrī 93 gadu vecumā mūžībā devusies Terēzija Broka - diriģente un pedagoģe, bez kuras pašaizliedzīgā darba un pieredzes, labestības un mūzikas mīlestības mūža garumā nebūtu iedomājama nedz Latgales, nedz visas Latvijas koru kultūra.

"Klasika" pauž visdziļāko līdzjūtību visiem Terēzijas Brokas mīļajiem - tuviniekiem, draugiem, talanta cienītājiem, audzēkņiem un kolēģiem. Daudzi viņu sirsnīgi un cieņpilni dēvēja par Latgales granddāmu...

Mirkli vēl ar Terēziju kopā esot, lai klausāmies pārraidi "Benefice", kas "Klasikas" ēterā izskanēja 2015. gada 30. septembrī, sveicot diriģenti 90. gadskārtā.

---

30. septembrī vissirsnīgākos sveicienus 90. dzimšanas dienā radio "Klasika" sūta diriģentei un pedagoģei Terēzei Brokai, bez kuras pašaizliedzīgā darba un pieredzes, labestības un mūzikas mīlestības mūža garumā nebūtu iedomājama nedz Latgales, nedz visas Latvijas koru kultūra.

Mākslinieces balsi  un paustas dzīves atziņas dzirdam pirms desmit gadiem notikušā sirsnīgā sarunā, bet ar saviem stāstiem un laba vēlējumiem raidījumā viesojas arī viņas kādreizējie audzēkņi Daugavpils mūzikas vidusskolā - diriģenti Jevgeņijs Ustinskovs, Edgars Znutiņš un Sindija Tropa, kā arī Terēzes Brokas tuvākie cilvēki - meita Daina, dēls Aivars un mazdēls Mariss.

Terēze Broka dzimusi 1925. gada 30. septembrī Rēzeknes apriņķa Viļānu pagastā, Zviedriņu ciemā. 1934. gadā uzsākusi mācības Vītolu pamatskolā, dziedājusi skolas un baznīcas koros. Pēc pamatskolas beigšanas 1940. gadā iestājusies Rēzeknes 1. vidusskolā, kuru absolvējusi 1946. gadā. Šajā gadā viņa iestājusies Rēzeknes mūzikas vidusskolā. 1949. gadā T. Broka iestājusies Latvijas Valsts konservatorijas kordiriģentu nodaļā. Pēc konservatorijas beigšanas – no 1954.g. līdz pat 2000.gadam - vienīgā pamata darba vieta – Daugavpils mūzikas vidusskolas kordiriģēšanas nodaļa. Paralēli pedagoģiskajam darbam vadīti pašdarbības kori un ansambļi.

Bijusi Latgales novada Dziesmu svētku, Skolotāju kora salidojumu un VII Skolu jaunatnes Dziesmu svētku virsdiriģente, kā arī XX, XXI, un XXII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente.

Ar Daugavpils rajona Tautas kori “Latgale” piedalījās daudzajos Tautas mākslas centra rīkotajos pasākumos – kā latviešu komponistu atceres Dziesmu dienās, skolotāju salidojumos, Ziemeļvalstu Dziesmu svētkos Zviedrijā, Norvēģijā.

Apbalvojumi: Latvijas Nopelniem bagātā mākslas darbiniece (1977); Latvijas Tautas skatuves māksliniece (1986); Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece (1995); Kultūras ministrijas balva tautas mākslā un Spīdolas balva (1998); Lielā mūzikas balva (2003); Latvijas Republikas Ministru Kabineta goda diploms un balva (2005); Goda daugavpilietis – diploms (2005).

2013. gadā T. Brokai piešķirta Latgaliešu Kultūras gada balva "Boņuks" par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūrā.