"Mans kredo ir rakstīt melodijas, kas ir bagātas satura ziņā, bet atstāj vietu arī klausītāja fantāzijai. Bet vispārinot: kā jebkuram brīvam cilvēkam, mūzikas sacerētājam ir tiesības uz pašizpausmi, lai kāda tā arī būtu," saka jubilārs, komponists un pianists Māris Lasmanis, kuru 15. janvārī sveicam 60. dzimšanas dienā.

Māris Lasmanis arvien piedalās savas vokālās un instrumentālās kamermūzikas atskaņojumos, ja vien nošu rakstā iekļauta partija klavierēm. Mūziķis ir rīdzinieks, absolvējis Jāzepa Mediņa mūzikas skolas un Mūzikas akadēmijas Klavieru nodaļu, viņa pedagogu vidū ir Māra Lorenca, Skaidrīte Valbe un Igors Kalniņš. Mūzikas akadēmijā absolvējis arī Kompozīcijas nodaļu, mācījies pie Romualda Kalsona. Mārim Lasmanim ir arī Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes maģistra diploms.

Pēc tam profesionāļa gaitās rindojies koncertmeistara un improvizācijas pasniedzēja darbs Mūzikas akadēmijā, pienākumi Latvijas Mūzikas biedrībā un izdevniecībā "Ekspresstudija". Māris Lasmanis bijis Rīgas 100. vidusskolas koncertmeistars un skolotājs, grupas "Intermeco" vadītājs un ansambļa "Mantojums" pianists un komponists. Kopš 2002. gada Māris Lasmanis ir Latvijas Komponistu savienības biedrs un desmit gadus tur veicis dažādus atbildīgus pienākumus. Ir rīkoti viņa autorkoncerti Latvijā un aiz tās robežām, Māra mūzika skanējusi tuvu un tālu - pat Amerikā, Trinidadā un Tobago. Mūziķis arvien bijis radoši rosīgs, un tā tas ir joprojām.

Raidījumā skan telefonintervija ar jubilāru un viņa dziesmas ar Friča Bārdas vārdiem, kas ieskaņotas kopā ar dziedātāju Ievu Paršu, un mūzika lugai "Barons Minhauzens" (Vidzemes kamerorķestris un diriģents Andris Veismanis).