Šodien, 19. aprīlī, 85. dzimšanas dienu svin diriģents, komponists un pedagogs Leons Amoliņš – vīrs, kurš Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju absolvējis trijās dažādās specialitātēs un savulaik strādājis ar gandrīz visiem Latvijas profesionālajiem muzikālajiem kolektīviem – Valsts akadēmisko kori "Latvija", Latvijas Radio kori, bijis Latvijas Nacionālās operas diriģents, Ogres bērnu mūzikas skolas direktors, Tautas koru "Delta" un "Gaudeamus", Jumpravas kultūras nama un Siguldas kultūras nama skolotāju kora diriģents, Ogres rajona koru virsdiriģents, vadījis Ogres skolotāju kori un Ogres skolotāju kamerkori, kā arī JMMV simfonisko orķestri. Bijis Rīgas domes deputāts un Dziesmu svētku simfonisko orķestru virsdiriģents 1998. un 1990. gadā. Strādājis Latvijas Mūzikas akadēmijā, mācot kordiriģēšanu un orķestru diriģēšanu.

Leons Amoliņš ir Latvijas Komponistu savienības biedrs (kopš 1987. gada), bijis valdes priekšsēdētājs (1996–2004), darbojas arī Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisijā un Augusta Dombrovska sabiedriskā fonda valdē. Rīgas domē ticis ievēlēts par deputātu no apvienības Tēvzemei un brīvībai/LNNK, bijis Latvijas Pirmās partijas biedrs.

Radījis apmēram 150 skaņdarbu dažādos žanros, galvenokārt vokālo mūziku un kamermūziku. Rīgā un citās Latvijas pilsētās notikuši daudzi Leona Amoliņa autorkoncerti, kuros viņš piedalījies arī kā diriģents – savu darbu atskaņotājs. Darba gados operā iestudējis desmit operas un deviņus baletus, nodiriģējis apmēram 500 izrādes.

L.Amoliņš 1986.gadā saņēmis Nopelniem bagātā mākslas darbinieka goda nosaukumu, 2004.gada novembrī viņam piešķirts Ogres Goda pilsoņa nosaukums, savukārt 2005.gadā komponistam pasniegts Triju Zvaigžņu ordenis.

Jubilejas "Benefices" fokusā - tieši Leona Amoliņa daiļrade. Līdzās sarunai ar jubiļaru klausāmies šādus darbus:

"Vairs tevi nemeklēju" no dziesmu cikla ar Broņislavas Martuževas vārdiem / dziedātāja Ieva Parša, pianists Aldis Liepiņš

Trīs impresijas saksofonu kvartetam Next

Impresijas divām arfām La Primavera / arfistes Dzidra Braže, Varvara Kačalova

Concerto grosso saksofonu kvartetam un kamerorķestrim / Rīgas Saksofonu kvartets, Rīgas jaunais kamerorķestris, diriģents Viesturs Gailis.

"Mūžīgais du-dū" ar Māra Čaklā dzeju / Ogres skolotāju koris, diriģents Leons Amoliņš

"Vēstures liturģija" / VAK "Latvija", Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Māris Sirmais

Credo no "Pavasara mesas" / sieviešu koris "Dzintars", diriģente Aira Birziņa