"Benefices" stundā 60. dzimšanas dienā atminamies koklētāju un kokles spēles profesori Māru Vanagu (1961-2016), kura savu radošo mūžu veltījusi koklēšanai, koncertkokles spēles popularizēšanai un kokles spēles profesionālā līmeņa paaugstināšanai.

Atmiņās par Māru dalās koklētājas Anda Eglīte un Valda Bagāta, arfiste Ieva Šablovska un instrumentu meistars Imants Robežnieks.

Māra Vanaga beigusi Jāzepa Mediņa Mūzikas koledžas kordiriģēšanas nodaļu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi koncertizpildītājas, pasniedzējas un ansambļa vadītājas kvalifikāciju tautas instrumentu specialitātē. Ieguvusi maģistra grādu kokles spēlē, kā arī apguvusi doktora studiju programmu mūzikas vēsturē un teorijā.

Audzinājusi jaunās koklētājas, strādājot Baldones, Pāvula Jurjāna, Berģu un Tukuma mūzikas skolās, no 1993. gada bijusi docētāja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kokļu trio "Rāmava" sastāvā daudz koncertējusi Latvijā un ārpus mūsu valsts, popularizējot kokļu mūziku. Izveidojusi un vairāk nekā trīsdesmit gadus vadījusi kultūras centra "Imanta" koklētāju ansambli "Kārta". Bijusi starptautiskā kokļu mūzikas festivāla "Solaris" direktore un mākslinieciskā vadītāja, kā arī festivāla "Saules koka zari" mākslinieciskā vadītāja.

Māra Vanaga bijusi arī vairāku Vispārējo Dziesmu un deju svētku kokļu un tautas mūzikas norišu mākslinieciskā vadītāja, piedalījusies neskaitāmās zinātniskās konferencēs un konkursu žūrijās, rakstījusi vairākus zinātniskus rakstus par kokļu būvi un spēles vēsturi. Iecerēta bijusi arī grāmata, par ko uzzinām Rūtas Paulas pārraidē "Mākslinieka darbistaba", viesojoties pie Māras Vanagas 2011. gadā.