10. februārī apaļu dzimšanas dienu svin klarnetists un politiķis Ints Dālderis, kuru uz sarunu raidījumā "Benefice" aicināja Anna Veismane.

Lai gan pēdējā laikā Intu Dālderi visbiežāk varam dzirdēt politisko diskusiju raidījumos, jubilārs atzīst, ka „mūzika ir kaut kas tāds, kas stāv pāri ikdienai. Mēs esam priviliģēti kā mūziķi, jo katru dienu sastopamies ar mākslu, ko radījuši ģeniāli cilvēki. Es to vienmēr novērtēju, citām profesijām tā nebūt nav.”

Ints Dālderis 2002. gadā ieguvis Lielo mūzikas balvu par Džona Adamsa skaņdarba Gnarly Buttons un Pētera Plakida skaņdarba “Vēl viena Vēbera opera” interpretāciju, dibinājis festivālu Sensus, muzicējis kā solo mākslinieks,  kameransambļos un orķestros, visilgāk Latvijas Nacionālās operas orķestrī, bijis LNSO direktors. Politikā darbojas kopš 2009. gada dažādos ampluā: kā deputāts, kultūras ministrs, Ministru prezidentu Valda Dombrovska un Laimdotas Straujumas padomnieks,  kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes padomnieks, šobrīd finanšu ministra Jāņa Reira padomnieks.

„Kolēģi teikuši, ka tieši mūziķa rūdījums ļauj man neapjukt, pierast pie stresa,  pie publiskas uzstāšanās, sevi mobilizēt.

Finanšu ministrijā šis laiks ir ļoti dinamisks, šī krīze uzliek lielus uzdevumus un tāds stress lēmumu pieņēmējiem,  kāds ir šobrīd ir politikā, tāds nav bijis pat iepriekšējās krīzes laikā 2008.gadā. Mans darbs šobrīd ir atbildīgs, bet ļoti interesants, visu dzīvi varu redzēt visā krāšņumā.

Nākot uz šo raidījumu, es domāju kā tad ir gājis -  bijusi ļoti raiba dzīve, varu pateikties visiem, kas to ir veicinājuši un palīdzējuši.”

Uz jautājumu, ja būtu neierobežotas iespējas svinēt savu dzimšanas dienu kā tas notiktu, jubilārs smejoties atbild, ka labprāt kādas divas nedēļas atrastos kalnos uz slēpēm.

Raidījumā skan Roberta Šūmaņa, Fransisa Pulenka, Žana Fransē, Ģerģa Ligeti, Džona Adamsa, Ērika Ešenvalda, Romualda Jermaka, Jura Karlsona,  Imanta Kalniņa mūzika, kas ieskaņota kopā ar Liepājas SO, "Rīgas kamermūziķiem", Ensemble Nove, flautisti Ditu Krenbergu, obojistu un diriģentu Normundu Šnē, pianistiem Agnesi Egliņu, Jāni Maļecki un Antonu Ļahovski.