"Mūzika ir viena no manām dzīves mīlestībām. Mūzika mani saviļņo, mierina, aizkustina, sadusmo. Tā man seko līdzi visiem priekiem, bēdām, pārdzīvojumiem. Vientulībā vai draugu pulkā mūzika sēž blakus. Kad komponēju mūziku - vai tā būtu koncertmūzika, populārā mūzika vai filmu mūzika, esmu pateicīga par to, ka man patīk mans dzīves darbs," - tā atzīst komponiste, diriģente, pianiste un vēl citu instrumentu pārvaldītāja Lolita Ritmane. 1. novembrī viņu suminām apaļā jubilejā un veltām īpašo "Benefices" stundu.

Rūtai Paulai bija tas gods un iespēja ar šo daudzpusīgo, darbīgo mūziķi pirms nepilnas nedēļas tikties neklātienes sarunā - pa tālruni no Losandželosas. Intervija teksta formātā drīzumā būs pieejama sabiedrisko mediju portālā lsm.lv. 

Raidījumā skan pašas jubilāres izvēlēta mūzika.

Vizītkarte

Lolita Ritmane - nu jau vairāku, tostarp Emmy, Grammy un "Lielā Kristapa" balvas laureāte - dzimusi muzikāli un literāri radošā ģimenē Amerikā, kur arī pašlaik vada savu dzīvi, mītot Losandželosā kopā ar vīru – mūzikas producentu Marku Matsonu.

Jau kopš bērnības Lolitu Ritmani saistījusi mūzikas dažādība, visādas tās sfēras, kurās mijas akadēmiskā un populārā mūzika. Bērnībā viņa apguvusi klavieru, flautas, ģitāras spēli un dziedāšanu. Līdz 16 gadu vecumam koncertējusi kopā ar jauniešu ansambli "Dzintars", ko 70. gados vadīja viņas māsa Brigita Ritmane. Ansamblī spēlējot basģitāru, Lolita kopā ar to apceļojusi vai visu pasauli.

Mūzikas izglītību Lolita Ritmane ieguvusi Dika Grova mūzikas skolā akadēmiskās un filmmūzikas kompozīcijas programmās. Pēc tam gūtās prasmes likusi lietā Warner Bross un Volta Disneja kinostudijās, kur sācies darbs filmu un televīzijas pārraižu mūzikas aranžēšanā. Kopumā viņa ir aranžējusi mūziku vairāk nekā 100 filmām, īsfilmām un televīzijas pārraidēm. Lolita Ritmane orķestrējusi arī daļu mūzikas Atlantas XVI Olimpisko spēļu noslēguma ceremonijai.

1991. gadā Warner Bross studijā tika veidots "Betmena" animācijas seriāls, kurai pēc autoritatīvās Holivudas komponistes Šērlijas Vokeras piedāvājuma Lolita Ritmane komponēja mūziku. Drīz pēc tam sekoja arī citi piedāvājumi.

Mūziķei izveidojusies cieša un veiksmīga sadarbība ar Maiklu Makūšenu un Kristoferu Kārteru, jau piecpadsmit gadu šī trijotne darbojas kompānijā Dynamic(Dainamik) Music Parters, kopā veidojot  mūziku Warner Bross filmām un vēl citiem projektiem. Viņu kopdarbs iemūžināts dažādos žanros, tostarp TV filmu, kinofilmu, videospēļu un performanču mūzikā, arī koncertatskaņojumam rakstītos oriģināldarbos. Šis komponistu trio tika nominēts 28 Emmy un sešām Annie balvām!

Lolita Ritmane darbojas arī Televīzijas akadēmijā Holivudas ziemeļos, kur tiek izsniegtas Emmy balvas; šeit viņa ir viena no mūzikas vadības grupas dalībniecēm. Viņa ir Nacionālās skaņu ierakstu mākslas un zinātnes akadēmijas biedre, darbojas arī Komponistu un dziesmu tekstu autoru savienībā un Filmmūzikas komponistu-sieviešu aliansē.  

Lolitas Ritmanes daiļrade aptver vokālās kamermūzikas, kormūzikas, vokāli instrumentālās mūzikas, simfoniskās, skatuves un filmmūzikas žanrus. Viņas simfoniskie darbi tiek atskaņoti gan ASV, Kanādā, Austrālijā, arī Eiropā un īpaši Latvijā. Viņas kora mūzika bieži tiek iekļauta Dziesmu svētku repertuārā gan Amerikā un Kanādā, gan Latvijā.