Šodien, 18. jūlijā, sveicienus pusapaļā jubilejā sūtām čellistei, Latvijas Nacionālās operas orķestra čellu grupas koncertmeistarei un aizrautīgajai kamermūziķei INGAI OZOLAI, kuras ikdienu krāšņo arī trīs brīnišķīgi vaļasprieki: kulinārija, adīšana un kino. 

Dzimšanas dienas "Beneficē" skan gan jubilāres spēle kameransambļos un solo kopā ar orķestri, gan arī saruna, kas tapa gada sākumā, kad māksliniece bija izvirzīta "Lielajai mūzikas balvai 2022" kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī". Kā izrādījās balvas pasniegšanas ceremonijā, sudraba statueti saņēma tieši Inga! 

Šīs sarunas gaitā čelliste saka tā: "Latvijas Nacionālajā operā esmu jau 25 gadus – apaļa jubileja! Iesākumā manos plānos darbs operas orķestrī nebija, jo biju vairāk saistīta tieši ar kamermūziku. Kamermuzicēšana man ir vistuvākā, tā mani pavadījusi no agras bērnības kopā ar vecākiem, ļoti aktīvi turpināta vidusskolā, spēlējot dažādos ansambļos. Mana pirmā darbavieta bija Mediņskola, kur strādāju kā koncertmeistare-ilustratore. Arī šobrīd, cik vien ir iespējams, es spēlēju kamermūziku, jo tā man tiešām ir sirdslieta.

Vecāki stāstīja, ka no piecu gadu vecuma man bijusi interese par mūziku, un bija iespēja izvēlēties starp klavierēm un čellu. Mana izvēle bija čells, jo šķita, ka tas būs mazliet vieglāk (..) Mana skolotāja bija Ilze Rugēvica – mūs vienoja ļoti laba saprašanās.

Sākas viss ar mājas muzicēšana, kopā ar draugiem, līdz virzījās ļoti nopietni uz solo un konkursiem. Mūzikas akadēmijā mana profesore bija EleonoraTesteļeca. Un tālāk – mana dzīve ar čellu...

Kamermūzikā jūtos kā zivs ūdenī, lai gan šobrīd varu teikt, ka tā ir arī orķestrī, pateicoties ilgajai darba pieredzei. Tā kā mana specifika ir staistīta ar dziedātājiem – tā ir mana stiprā puse. Visa dzīve ir viena vienīga kamermūzika, un ļoti labā kompānijā – ar ļoti dažādiem, brīnišķīgiem mūziķiem, no kuriem daudzi ir mani draugi."

Vizītkarte

Čelliste un Latvijas Nacionālās operas orķestra čellu grupas koncertmeistare Inga Ozola absolvējusi profesores Eleonoras Testeļecas klasi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, ar panākumiem piedalījusies starptautiskos konkursos. Spēlējusi orķestrī "Rīgas kamermūziķi". Kā koncertmeistare Inga Ozola sadarbojusies ar Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, Nordic Symphony, Latvijas Filharmonijas kamerorķestri, Tallin Sinfonietta un Sinfonietta Rīga. Kā soliste Inga bieži piedalās dažādos kamermūzikas projektos un CD ierakstos, spēlējusi čella solo operdziedātāju Samsona Izjumova un Andreasa Bauerea Kanabas CD ierakstos. Koncertējusi Lietuvā, Igaunijā, Čehijā, Somijā, Dānijā, Kanādā, Taivānā un Honkongā. Inga Ozola kā labākā orķestra māksliniece saņēmusi a/s "Aldaris" Gada balvu (1999) un "Latvijas Gāzes Gada balvu Operai 2008/2009". 2018. gadā kā viena no dalībniecēm saņēmusi Lielo mūzikas balvu par piedalīšanos Gada koncertā "Dzimuši Latvijā". 2022. gadā guvusi kritiķu atzinību par čella solo spēli Belvederas un Operalia jauno vokālistu konkursos. Saņēmusi "Lielo mūzikas balvu 2022" kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī".