14. aprīlī skaistu un apaļu jubileju svin čelliste Diana Ozoliņa.

"Klasika" sveic mākslinieci, spēlējot ierakstus, runājot par vecākiem un skolotājiem, par pašas studentiem, ar orķestriem un dažādiem mūziķiem kopā izspēlēto; par meklējumiem un izdomu, veidojot programmas; par prasīgumu un paškritiku, par daždažādiem pienākumiem un atbildību - par tam visam vajadzīgo enerģiju un tās avotiem.

"Kad iedziļinies un saproti, kādi dziļumi tur nāk, cik tas ir neiedomājami interesanti, tu jūti - ā, atkal pagājušas divas trīs stundas, un atkal neesi pamanījis to laiku!

Nu, kā var nebūt enerģijas, ja jūti, ka atkal kādu slāni esi nokasījis nost tam savam "arheoloģiskajam izrakumam"," sarunas gaitā teic Diana.

Vizītkarte

Diana OZOLIŅA ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistare kopš 2004. gada un Latvijas Nacionālās operas orķestra čellu grupas trešā koncertmeistare. Pedagoģe Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un docente Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Par izcilu darbu ansamblī saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2008.

Aktīva kamermūziķe un konceptuālu koncertprogrammu autore. “LNSO čellu Dream Team” idejas autore un vadītāja. Augusta Dombrovska starptautiskā jauno stīginstrumentālistu konkursa līdzrīkotāja. Bijusi “Rīgas kamermūziķu” un Rīgas festivāla orķestra čellu grupas koncertmeistare.

Diana Ozoliņa absolvējusi Jāņa Tīsa klasi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā (1977) un Eleonoras Testeļecas klasi JVLMA (1982). No 1983. līdz 1986. gadam papildinājusi zināšanas asistentūrā Pētera Čaikovska Maskavas konservatorijā Natālijas Šahovskas klasē.