14. maijā sveicienus 45. dzimšanas dienā sūtām Danielam Pavļutam, kurš mūziķu aprindās pazīstams kā teicams pianists.

Klavierspēli viņš mācījies Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā pie skolotājas Guntas Božas, Latvijas Mūzikas akadēmijā to studējis pie profesores Ilzes Graubiņas, spēlējis solo un kameransambļos, tostarp par Latvijas Mūzikas akadēmijas 1999. gada labāko kameransambli atzītajā sekstetā (!) un klavieru duetā kopā ar Ivetu Apkalnu.

Bijis pavadītājpianists un ērģelnieks Jāz.Mediņa mūzikas vidusskolas zēnu korim un salīdzinoši pavisam nesen – 2016. gada vasarā – pēc 16 gadu pārtraukuma, kurā visa cita starpā studējis Harvardā sabiedrības vadību ar specializāciju līderībā, nodarbojies ar politiku un Ekonomikas Ministrijas vadību, Daniels Pavļuts atgriezās uz profesionālās skatuves, kopā ar dziedātāju Aleksandru Antoņenko sniedzot Riharda Štrausa dziesmu koncertu.

Kādu laiku Daniels Pavļuts bijis arī Jāz.Mediņa Rīgas Mūzikas skolas zēnu kora koncertmeistars, atskaņojot ne vien klavierpavadījumus, bet vajadzības gadījumā – sēžoties arī pie ērģelēm!

"Benefices" stundā, cerot uz TV ekrānā un radio ēterā pēdējā laikā tik skarbi nopietnā Veselības ministra Daniela Pavļuta vismaz iekšēju smaidu, atceroties savu nosacīti iepriekšējo – mūziķa dzīvi, klausāmies Latvijas Radio fonotēkā atrodamos viņa 90. gadu ieskaņojumus ar Ludviga van Bēthovena, Bohuslava Martinū un citu komponistu skaņdarbiem, kā arī Daniela studiju biedru, kolēģu un pirmās klavierskolotājas stāstīto par Danielu – cilvēku, draugu un pianistu!

Savu variāciju par tēmu "Daniels un kopīgais studiju laiks" ieskicē viņa studiju biedre, šobrīd Latvijas Mūzikas akadēmijas Stīginstrumentu katedras vadītāja Terēze Zīberte-Ijaba, ar kuru kopā muzicēts arī 1999. gada Labākajā Mūzikas akadēmijas kameransamblī.

No 2003. līdz 2006. gadam Daniels Pavļuts bija Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Valsts sekretārs, kur viņa kolēģe Kultūrpolitikas ieviešanas departamentā bija tagadēja KM Valsts sekretāre Dace Vilsone, kura raidījumā atminas kopīgi nostrādāto laiku.

Bet variāciju par tēmu "Daniels Pavļuts un viņa Mediņskolas laiks" klausāmies, skolotājas Guntas Božas stāstītu.