Aigars Reinis daudzus gadus bijis Latvijas Radio kora mākslinieks un vokālo grupu Schola Cantorum Riga un Ars Antiqua Riga dalībnieks, tomēr allaž sevi pirmkārt uzskatījis par ērģelnieku. Aizvadītā gada sākumā viņš kļuva par Rīgas Doma titulāro jeb galveno ērģelnieku, vienlaicīgi pildot kā katedrāles mūzikas direktora, tā ērģelnieka funkcijas. Pavasarī atvadījies no Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas ērģelnieka amata, Aigars Reinis ar savu spēli turpināja bagātināt arī notikumiem bagāto dievnama 150. jubilejas programmu. Pērn arī pie citām Latvijas ērģelēm viņš muzicējis kopā ar Latvijas Radio kori, VAK “Latvija” un koriem Ave Sol un “Tēvzeme”, orķestri Sinfonia concertante un daudziem kamermūziķiem

“Varbūt grūti kā māksliniekam nolikt malā to savu ego un simtprocentīgi vai divsimtprocentīgi pakļauties šai kopīgajai muzicēšanai un maksimāli panākt to, lai ērģeles skan ļoti, ļoti jūtīgi. Tas varbūt ir tas sarežģītākais šajā saspēlē,” spriež ērģelnieks Aigars Reinis, kas “Lielajai mūzikas balvai 2019” nominēts kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”.

 

Aigars Reinis: "Sadarbība ansamblī ar solistiem ērģelniekam paģēr būt, godīgi sakot, varbūt pat vēl smalkākam un jūtīgākam. Jo īpaši kamermūzika ar solistu vai kori. Tā prasa lielu jutību tieši reģistru izvēlē. Arī pavadot dziedātāju, ir būtiski palīdzēt viņam.Varbūt dažreiz grūti nolikt malā savu ego un simtprocentīgi vai divsimtprocentīgi pakļauties šai kopīgajai muzicēšanai un maksimāli panākt to, lai ērģeles skan ļoti, ļoti jūtīgi. Tas varbūt ir tas sarežģītākais šajā saspēlē.

Man ir dzīvē veicies, kad  tiešām bijis daudz sadarbību ar kolosāliem māksliniekiem, no kuriem es varu turpināt mācīties, un tā droši vien atkal ir viena sadaļa darbam ansamblī, ka es no otra mākslinieka tiešām daudz ko varu paņemt sev."