Programmā “Benefice” Latvijas Radio 3 Klasika tiekas ar 11. janvāra jubilāri, ērģelnieci Kristīni Adamaiti. Uzzinām stāstu par to, kā Kristīne kļuva par profesionālu mūziķi, ielūkojamiess Rīgas Doma, Anglikāņu, Svētā Jāņa baznīcu velvēs un klausīsimies mūziku – Johana Sebastiāna Baha, Sezāra Franka, Antona Bruknera, Riharda Dubras, Maijas Einfeldes, Andreja Selicka, Jura Karlsona un Uģa Prauliņa skaņdarbus gan ērģelēm solo, gan kameransambļu sastāvos kopā ar dziedātājām Ievu Paršu, Guntu Gelgoti, saksofonistu Arti Sīmani, VAK kori "Latvija”, diriģentu Māri Sirmo un citiem.

"Mācoties Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā, uz sienas ieraudzīju sludinājumu, ka interesenti tiek aicināti pieteikties pie Larisas Bulavas uz ērģeļstundām.

Man līdz tam citu iespaidu par ērģelēm nebija, bet man sagribējās. Tā bija liela veiksme,”

tā par pirmajiem soļiem ceļā uz ērģelnieces karjeru stāsta Kristīne.

Kristīne Adamaite ilgus gadus bijusi ērģelniece Rīgas Domā un Anglikāņu baznīcā, šobrīd viņa ir ērģelniece Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā, pasniedz ērģeļspēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Ventspils Mūzikas vidusskolā. 2014. gadā Kristīne Adamaite saņēmusi Lielo Mūzikas balvu par darbu ansamblī.

“Es aizvien esmu gājusi tur, kur mani aicina, un tās ir bijušas lieliskas iespējas. Aicinājumi ir bijuši daudz, esmu pati par to pārsteigta.

Bieži tās ir tādas lietas, par kurām nevarētu ne sapņot, ne iedomāties.

Esmu aicinājumiem atsaukusies un darījusi visu, kas manos spēkos, lai paveiktu to, kas uzticēts.”

 

Raidījumā skan:

Rihards Dubra Ecce Dominus soprānam, saksofonam un ērģelēm, Urbs Jerusalem beata korim, saksofonam un ērģelēm, „Mūžīgo pakalnu ilgošanās” ērģelēm solo

Johans Sebastiāns Bahs Ērģeļu mesas fragments "Uz Dievu Tēvu ticam mēs”

Sezārs Franks Korālis Mimažorā nr. 1

Antons Brukners Tantum ergo korim un ērģelēm

Šarls Marija Vidors Tokāta ērģelēm

Maija Einfelde Ave Maria ērģelēm

Juris Karlsons "Mēnesgaismas dārzs" (J. Poruka vārdi) balsij, saksofonam, ērģelēm

Andrejs Selickis "Cerības cereņš” balsij, saksofonam, ērģelēm

Uģis Prauliņš Fantasia rustica saksofonam, ērģelēm