"Aicinu visus būt atvērtiem un sadzirdēt… Reizēm cilvēks aizklapē savas ausis un ir gatavs tikai viena veida informācijai, bet katra paša rokās ir atvērtības plašums. Tāpēc aicinu cilvēkus būt atvērtākiem un saprotošākiem pret to, kas liekas svešs, neparasts vai nedzirdēts. Mēģināt ieklausīties – neaizvērt uzreiz savas ausis un sirdi kādai domai, skaņai, mūzikai vai idejai, kas pirmajā mirklī šķiet sveša vai neparasta. Daudz mīlestības. Jo vairāk dosim, jo vairāk saņemsim," - tā skan komponistes un ērģelnieces Ligitas Sneibes novēlējums katram un ikvienam tikko atnākušajā jaunajā gadā. 4. janvārī Ligitai Sneibei sūtām sveicienus 60. jubilejā!

Ligita Sneibe bijusi Pētera Sīpolnieka, Vijas Vismanes un Tālivalža Dekšņa ērģeļu klases studente mūsu Mūzikas akadēmijā, diplomu saņēmusi 1990.gadā, studijas pēc tam turpinājusi Zviedrijā Pitea Mūzikas universitātē pie profesora Hansa-Ūlas Eriksona, pieslīpējot savas prasmes arī vēl citu meistaru klasēs.

Bet vēl pirms ērģeļstudijām Ligita Sneibe 1986.gadā saņēmusi diplomu kompozīcijā, viņas pedagogi bijuši Valentīns Utkins un Ģederts Ramans.

Mūziķe ir vairāku konkursu laureāte: 1993. gadā Lahti konkursā Somijā, kā arī Starptautiskā Čurļoņa konkursa uzvarētāja 1991. un  1995. gadā, kur iegūta arī speciālbalva par labāko Olivjē Mesiāna skaņdarba interpretāciju. Koncertceļi viņu veduši ne tikai uz daudzām Eiropas zemēm, bet arī uz Japānu.

Pašlaik Ligita Sneibe strādā kā koncertējoša un baznīcas ērģelniece Zviedrijā.

Ligitas Sneibes koncertprogrammās arvien ievērojama vieta atvēlēta latviešu ērģeļmūzikai, tās zīmē savulaik radīts cikls Latviešu komponistu portreti Rīgas Domā. Viņas repertuārā iekļauti kā mūsu klasiķu, tā laikabiedru - Pētera Vaska, Maijas Einfeldes, Imanta Zemzara, Romualda Jermaka, Imanta Mežaraupa, Indras Rišes un vēl citu komponistu, kā arī pašas darbi. Vairāki no tiem ietverti 2009. gadā Rīgas Skaņu ierakstu firmā ieskaņotajā albumā "Ligita Sneibe. Latviešu ērģeļmūzika".

Visvairāk mūziķes spēle fiksēta Latvijas Radio fondu un koncertierakstos - pavisam nelielu daļu no tiem klausīsimies arī šajā "Beneficē", mūzikas ierakstus rotājot ar pašas jubilāres stāstiem. Intervija tapusi tikos Ziemassvētku laikā.