10. novembris ir pianistes Elīnas Bērtiņas dzimšanas diena, kuru muzikāli svinēt varētu nevis tikai vienu, bet gan vairākus vakarus pēc kārtas: tik daudz ierakstu, ka jābrīnās, - no kura laika un pa kuru laiku! Un ko tikai šeit nevaram atrast - Mocartu un Skrjabinu, Britenu un Albanu Bergu, Šopēnu un Engelmani, Marģeri Zariņu, Tālivaldi Ķeniņu un Ligeti, ļoti pazīstamu un pat pilnīgi nepazīstamu, bet absolūti aizraujošu  mūsdienu autoru mūziku.  Par šo ierakstu daudzumi izbrīnīta ir pati Elīna, sakot, ka viņa, lasot priekšā bērniem daudz pasaku, vienmēr ir apbrīnojusi  ilustratoru, rakstnieku, stāstnieku, citu spalvas un krāsu meistaru ražīgumu, piemēram, sarakstot vai ilustrējot vairākus desmitus grāmatu. Tagad, izrādās, ka Latvijas Radio fonotēkā pašai Elīnai ir sakrājusies ne vairs saujiņa, bet krietna riekšava studijas un koncertieskaņojumu, kas pašai Elīnai izrādījies patīkams pārsteigums, nenojaušot, ka vairākos no viņas  koncertiem bijusi arī „drauga mikrofona klātbūtne.”

„Kādreiz tāds atskats nemaz nenāk par ļaunu,” saka Elīna, jo viņa esot no tiem cilvēkiem, kuri neko nekrājot.

„Man nav nevienas programmiņas, neviena raksta, pat ne bildes! Tādas slavas sienas vai mapes man nav. Tāpēc prieks, ka šādi krājumi ir Radio!"

Benefices viešņa ir arī pati Elīna, ar kuru kopā klausāmies viņas pirmo, 14 gadu vecumā izdarīto koncertierakstu, uzzinām, kādas sajūtas Elīnā raisa novembris, kāda mūzika Elīnu ir interesējusi bērnībā, un kāda interesē šobrīd. Runājam par drosmi un lampu drudzi, par tikšanās mirkļiem ar lielām personībām un to, vai spēlēt uz skatuves, jūtot līdzās dzīvesbiedra Oskara Petrauska plecu ir vieglāk nekā ar citiem koncertpartneriem, vai tomēr grūtāk?

ELĪNA BĒRTIŅA sniedz koncertus gan kā soliste, gan tandēmā ar izciliem mūziķiem. Nominēta "Lielajai mūzikas balvai 2021" kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”. Uzstājusies ar Sinfonietta Rīga, Sinfonia concertante, LNSO, Liepājas Simfonisko orķestri, Olštinas filharmonisko orķestri un Vācijas stīgu filharmoniju, ar kuru kopīgi devās vasaras tūrē 2018. gadā. Muzicējusi ar izciliem latviešu mūziķiem – čellistēm Guntu Ābeli, Ievu Upatnieci, klarnetistu Mārtiņu Circeni, flautisti Ilonu Meiju, saksofonistu Oskaru Petrauski, sitaminstrumentālisti Elīnu Endzeli
un daudziem citiem. Docente Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un pasniedzēja NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolā.

Elīna Bērtiņa mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Ligitas Muižarājas un Ilzes Graubiņas, absolvējusi JVLMA maģistrantūru Sergeja Osokina klasē. 2005. gada JVLMA un Swedbank gadabalvas laureāte. Pateicoties Šveices valdības stipendijai, Elīna turpināja studijas Ženēvas Mūzikas augstskolā, iegūstot mūzikas maģistra grādu izcilā franču pianista Paskāla Devuajona vadībā. Prasmes un zināšanas pianiste papildinājusi pie Mihaila Voskresenska, Daniela Pollaka, Ivana Klānska, Irēnas Ruso, Dominika Merlē, kā arī piedaloties starptautiskos konkursos Latvijā un ārzemēs.