6. maijā 100. dzimšanas dienā atceramiess Amerikā dzīvojušo latviešu dziedātāju, kas devis nenovērtējamu ieguldījumu arī medicīnas zinātnē – Jāni Vilibertu Kļaviņu, izcilu personību pasaules zinātnieku aprindās, vēža pētniecības nozarē.

Viņam pieder simtos skaitāmi zinātniskie raksti un publikācijas, universitāšu goda profesora nosaukumi un ASV 1985. gada "Izcilākā klīniskā zinātnieka" tituls. Un turpat līdzās – visu 108 Jāzepa Vītola solodziesmu ieraksts četros CD, Emīla Dārziņa solodziesmu albums, uzstāšanās latviešu komponistu dziesmu koncertos un Šūberta vakaros visā pasaulē un - Vīnes Šūberta biedrības Lielā zelta medaļa kā labākajam Šūberta dziesmu atskaņotājam no Amerikas!  

Latvija Jāni Kļaviņu kā dziedātāju iepazina tikai 80. gadu beigās, kad viņš kopā ar Venti Zilbertu, būdams jau gandrīz 70 gadus vecs,  sniedza savu pirmo solokoncertu Latvijā, koncertzālē Ave Sol.

   Jāņa Kļaviņa balss skanējusi visdažādākajās vietās un koncertos, ieskaitot Kārnegija zāli un Linkolna centru. Dziedāts dažādu koncertapvienību rīkotos dziesmu vakaros, baznīcās, mācību iestādēs un Dziesmu svētku programmās, ar dažādiem pavadītājpianistiem vai ērģelniekiem piedaloties latviešu vokālās  kamermūzikas jaunumu demonstrējumos Indianapolē, Klīvlendā, Bostonā, Čikāgā, Toronto, Losandželosā, Ņujorkā un citur.

Atmiņās par Jāni Kļaviņu dalās pianists Ventis Zilberts un dziedātāja dēls, advokāts Filips Kļaviņš.