Raidījums veltīts diriģenta, kādreizējā Latvijas filharmonijas kamerorķestra dibinātāja un ilggadēja vadītāja Tovija Lifšica 93. dzimšanas dienas atcerei.

Mūziķis mācījies vijoļspēli pie Kārļa Briknera un Jakova Targonska un profesionālās karjeras sākumā vadījis Mediņskolas kamerorķestri un stīgu instrumentu nodaļu, vēlāk ilgus gadus bijis Latvijas Mūzikas akadēmijas docētājs. Kad 1967. gadā nodibināja Latvijas filharmonijas kamerorķestri, Tovijs Lifšics kļuva par Ernesta Bertovska asistentu, vēlāk galveno diriģentu, kura postenī pavadīja gandrīz 25 gadus, un par vienu no savas dzīves galvenajiem uzdevumiem uzskatīja Latvijas komponistu darbu atskaņošanu. Par to raidījumā uzzinām viņa paša stāstā, kas fiksēts 2008. gadā Ilgas Augustes sarunā ar meistaru.

Pēc gadiem pie filharmonijas kamerorķestra pults Tovijs Lifšics bijis arī Vāgnera zāles direktora postenī un par savu vispusīgo darbību mūža garumā saņēmis gan Latvijas Lielo Mūzikas balvu, gan kļuvis par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku.

Tovija Lifšica vadībā atskaņoti un, galvenais, iedvesmoti vairāku Latvijas komponistu jaundarbi, viņš uzturējis vērā ņemamu Latvijas filharmonijas kamerorķestra spēles kvalitāti, spēlējot baroka, klasicisma un laikmetīgo mūziku, vedis orķestri vieskoncertos pa Latvijas, bijušās Padomju Savienības pilsētām un ārzemēm, tajā skaitā Austriju, Čehiju un Slovākiju, Dienvidslāviju, Franciju, Indiju, Poliju, Ungāriju, Vāciju.