1. decembrī 75. jubilejā sveicam Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kordiriģēšanas katedras profesoru Arvīdu Platperu, kurš šogad saņēmis arī jaunizveidoto JVLMA Starojuma balvu.

Mācījies Rīgas 5. vidusskolā (1955–1966) un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas akordeona klasē. Izglītību turpinājis Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā, Alfrēda Tuča akordeona klasē (1966–1969). 1976. gadā pabeidzis Latvijas Valsts konservatorijas Mūzikas pedagoģijas nodaļu specialitātē “mūzikas skolotājs vispārizglītojošā skolā”. 1988. gadā ieguvis mākslas maģistra grādu Latvijas Valsts konservatorijas Kordiriģēšanas nodaļas asistentūrā, bet 1994. gadā uzsācis studijas Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas institūta doktorantūrā.

Strādājis Rīgas Pedagoģiskajā skolā (1962–1972), bijis Rīgas rajona Ķekavas vidusskolas dziedāšanas skolotājs (1975–1988), Rīgas 45. vidusskolas 5.–9. klašu kora diriģents (1988–1997) un vīru kora “Ķekava” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents (no 1982). No 1976. gada strādājis ar vīru kori “Absolventi”, sākumā kā kormeistars, bet 1999. gadā kļuvis par tā māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu. Ilgus gadus muzicējis Ķekavas lauku kapelā. Ar JVLMA Mūzikas pedagoģijas nodaļas sieviešu kori izcīnījis Grand Prix Vīnē (1998), Polheimā (1999), Romā (2000) un Londonā (2001). Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris (2003).

Ilgas Augustes veidotajā raidījumā uzsaucam jubilejas tostu diriģentam Arvīdam Platperam, mazliet ar viņu arī patērzējot par dzīvi, koriem, konkursiem, avantūrām, daiļslidošanu, konkursiem un laimes mirkļiem.

Arvīds Platpers: "Esmu laimīgs, ka dzīvoju tādā laika posmā, kad man bijus iespēja ar savu instrumentu, akordeonu, kuru pārvaldīju diezgan labā līmenī, piedalīties daudzos pasākumos, gan pavadot dziesmas, gan dejas. Man bija iespēja apbraukāt pasauli, apskatīties, kas notiek Austrālijā, Japānā, citās Āzijas valstīs. Braucu ar Ķekavas lauku kapelu. Mani aicināja, jo dejotājiem bija jāuzstājas laukumos, jāiet gājienā – klavieres taču līdzi nepaņemsi, un ierakstu tad nebija.

Man ir bijusi iespēja ar savu instrumentu un saviem koriem vienmēr būt izcilu cilvēku vidū. Elza Radziņa, Kārlis Sebris, Ērgļi. Viņi lasa tautasdziesmas, mēs dziedam.

Imants Ziedonis – ar viņu kopā bijām Lugāno pie Raiņa muzeja. Šādi notikumi dod ārkārtīgu stimulu. Nemaz nerunājot par to, ka es dzīvoju laikmetā, kad mums ir Raimonds Pauls – pasaules līmeņa izpildītājs. Kādi mums ir diriģenti, kādi mums ir zinātnieki – un es esmu kopā ar viņiem. Juris Zaķis, Universitātes rektors – tās ir dzīves lekcijas. Daumants Gailis, [Jānis] Dūmiņš, Imants un Gido Kokari, Ave Sol, varētu minēt visus – tādi guru! Tā ir tā vide. Es esmu pateicīgs tam laika posmam un paaudzēm, kuri sagaidīja simtgades un tūkstošgades maiņu. Man bija tā iespēja veidot koncertus, ar kuriem iesoļojām 21. gadsimtā. Kādreiz, kad kaut kas nav labi, es domāju, ka varēju darīt savādāk. Vai esmu to izdarījis? Kas to lai zina, bet es centos. "