Viens no izcilākajiem Latvijas kameransambļiem Rīgas stīgu kvartets 1983. gada Zvaigznes dienā piedzima de jure, tā paša gada februārī, tātad pirms 40 gadiem, piedzima arī mākslinieciski un - de facto! Raidījumā kopā ar dažiem dalībniekiem no ansambļa ziedu laiku sastāva aicinām ielūkoties kvarteta muzikālajiem piedzīvojumiem bagātajā vēsturē.

Šodien Rīgas stīgu kvartets dzīvo vairs tikai daudzos lieliskos skaņu ierakstos un atmiņās, jo tā pirmā un galvenā sastāva dalībnieku ceļi jau krietnu laiku ir šķīrušies: Uldis Viesturs Sprūdžs kļuvis par jauno un perspektīvo vijolnieku guru, Agne Sprūdža ir stīgu kvartetu klases emeritētā profesore J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Valērijs Avramenko kopš 90. gadu beigām dzīvo un strādā Somijā, bet Vita Vucāne izvēlējusies ar mūziku nesaistītu darbošanos.

 Atmiņās par kvarteta tapšanu, tā ziedu laikiem un grūtībām, koncertiem un mūziku dalās kvarteta kādreizējie mūziķi -  čelliste Agne Sprūdža, vijolnieks Uldis Sprūdžs un altists Valērijs Avramenko. Raidījumā skan fragmenti no V.A. Mocarta "Disonanses"kvarteta, Jāzepa Vītola Stīgu kvarteta, Paula Dambja „Vakardienas un rītdienas skumjajām dziesmām”, Pētera Vaska Otrā stīgu kvarteta, Arnolda Šēnberga Koncerta stīgu kvartetam un orķestrim, Otorīno Respīgi poēmas balsij un stīgu kvartetam „Saulriets”,  Jozefa Haidna kvarteta „Cīrulītis” , Fēliksa Mendelszona  Remažora stīgu kvarteta un Gundara Pones operas „Vecie draugi”.