Ievērojamā  latviešu atskaņotājmākslinieka, diriģenta, komponista, pedagoga un muzikāli sabiedriskā  darbinieka  abpus okeānam – Andreja Jansona (02.10.1938–25.07.2022) jubilejas „Beneficē”  Marutas Rubezes aicinātas savās atmiņās un  vērtējumos dalās Andrejam Jansonam tuvas personības: kordiriģente, JVLMA profesore Māra Marnauza un muzikologs, ilggadējs Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisijas loceklis Arvīds Bomiks.

Andrejs Jansons bijis Ņujorkas latviešu kora ilggadējs vadītājs (1975-2015), Vispārējo Latviešu dziesmu svētku virsdiriģents, apbrīnojami rosīgs un enerģisks latviešu skaņu mākslas kopējs gan Latvijā, gan Amerikā.

Komponējis pussimtu kordziesmu un tautasdziesmu apdaru, 2 dziesmu ciklus, 20 solo dziesmas, darbus  orķestrim, "Ziemassvētku kantāti", skaņdarbus muzikālam teātrim (mūziklus).

Andrejs Jansons darbojies arī mūzikas pētniecības un metodikas laukā, rakstījis pētījumus un lasījis lekcijas par koklēšanu, latviešu mūziku un folkloru, kā arī uzrakstījis doktora disertāciju par latviešu tautas mūzikas klasifikācijas problēmām. Ilgus gadus dedzīgi darbojies arī latviešu jaunatnes muzikālās izglītības jomā – mācījis koklēšanu, vadījis korus un orķestrus latviešu bērnu vasaras nometnēs Ņujorkā, Toronto, Garezerā, kā arī vadījis Ņujorkas koklētāju un dziedātāju ansambli.

1996. gadā Andrejs Jansons apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.