Vijolniece Sabīne Sergejeva un pianiste Antoņina Suhanova šī gada vasarā sadarbībā ar skaņu režisoru Vari Kurmiņu Latvijas Radio fondos ieskaņoja Roberta Šūmaņa Otro sonāti vijolei un klavierēm reminorā op. 121 un Klāras Šūmanes trīs romances vijolei un klavierēm op. 22. Šis ieraksts vienlaicīgi bija arī Sabīnes Sergejevas maģistrantūras 1. kursa eksāmens Londonas Gildholas Mūzikas un drāmas skolā,  nemontēts tas tika nosūtīts eksaminācijas komisijai.

Sabīne un Antoņina abas mācījušās Gildholā un kopā spēlē jau vairākus gadus,  sadarbība veidojusies ļoti dabiski un organiski, tādēļ arī eksāmena programma ieskaņota kopā.

Sabīnes sapnis ir nospēlēt visas Šūmaņa sonātes vijolei un klavierēm: „Savas bakalaura studijas absolvēju ar R. Šūmaņa Pirmo sonāti, šogad beidzu maģistra 1. kursu ar Otro sonāti, un, ja viss noritēs pēc plāna un labi izveidosies, savas maģistra studijas es gribētu noslēgt, ierakstot Trešo sonāti."

Sabīne stāsta arī par šī gada nozīmīgāko projektu -  jaunu klavieru kvartetu Jumis Ensemble, ar kuru plānoti pirmatskaņojumi un koncerti Londonā.

Mūziķes uz sarunu aicināja Anna Veismane.