Pētera Čaikovska romanču interpretācija 2013. gada 30. novembrī LNO Beletāžas zālē basbaritonam Rihardam Mačanovskim un pianistam Mārtiņam Zilbertam atnesa "Lielās mūzikas balvas 2013" nomināciju kategorijā "Par izcilu inerpretāciju". "Klasikā" šovakar - šī brīnišķīgā koncerta ieraksta pirmatskaņojums!

Par dziedātāju Rihardu Mačanovski "Lielā Mūzikas balvas 2013" žūrijas pārstāve un "Klasikas" programmu vadītāja Ilze Medne saka: "Savos radošās darbības gados ir mērķtiecīgi audzis un attīstījies, papildinot repertuāru ar arvien jaunam lomām. Riharda sniegums Pētera Čaikovska romanču koncertā Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē ar pianistu Mārtiņu Zilbertu apliecināja dziedātāja augsto vokālo meistarību, spēju iejusties visdažādāko tēlu amplitūdā jūtīgā, spēcīgā un saviļņojošā Čaikovska mūzikas atskaņojumā. Rihards Mačanovskis šobrīd ir sasniedzis īstu māksliniecisko briedumu, viņa balss vīrišķīgais spēks, vokālo krāsu un nianšu daudzveidība kopā ar perfekti izkoptu dikciju un dzejas izpratni spēj sniegt īstu kamermuzicēšanas baudījumu."

Bet pats dziedātājs Rihards Mačanovskis atceras, ka LMB izvirzītais solokoncerts prasījis daudz uzmanības; tā tapšanas gaitā daudz palīdzējusi vokālā pedagoģe Margarita Gruzdeva. „Jau pirms koncerta bija nojausma, ka izdosies. Ka būs interesanti. Atbildības sajūta bija maksimāla."