Latvijas Radio fondiem tapis jauns ieskaņojums - Romualda Kalsona Sešas latviešu tautasdziesmu apdares trompetei un klavierēm sadarbībā ar skaņu režisoru Vari Kurmiņu ierakstījuši Jānis Porietis un Ilze Dzērve.

1982. gadā rakstītais cikls ir saistīts ar tajā laikā aktuālo folkloras vilni, kad daudzi komponisti pievērsās šim žanram. R. Kalsona daiļradē 80. gados folkloras atbalsis dzirdamas dažādu žanru darbos –12 latviešu tautasdziesmu apdarās klavierēm (1980), 8 latviešu tautasdziesmās mecosoprānam un klavierēm (1983), „Gadskārtu ieražu dziesmas" (1985).

Jānis Porietis uzskata:

„Trompetistam svarīgi pareizi elpot. Apdares sākotnēji izskatās ne īpaši sarežģītas, tās nereti spēlē vidusskolu un augstskolu studenti, taču, lai tās atskaņotu atbilstoši autora iecerei, vajadzīga plūstoša līnija, skaists tonis, un tas nebūt nav tik vienkārši.”

Komponists Romualds Kalsons pats kādreiz spēlējis trompeti un bijis ļoti labs pianists, tādēļ šiem instrumentiem raksta spilgti un tēlaini, tomēr tehniski ērti.

„Es priecājos, ka Romualda Kalsona mūzikai ir pievērsta uzmanība, viņa mūzika koncertapritē varētu skanēt biežāk”, tā pianiste Ilze Dzērve.

Romualds Kalsons „Sešas latviešu tautas dziesmu apdares trompetei”:

„Aiz ezera augsti kalni”                    

„Taisīšu tiltu no alkšņa pumpām”     

„Visu dienu bites dzinu”                    

„Padziedi, mazputniņ”                      

„Visi kociņi, bērziņi”                        

„Teci rikšus, kumeliņ”                      

Ar mūziķiem sarunājas koncertieraksta producente Anna Veismane.