Pirmo reizi "Klasikā" skan J. S. Baha "Goldberga variācijas" BWV 988 klavesīnistes Ievas Salietes ierakstā! 2012. gadā Introvertās mūzikas festivāla ietvaros Rīgas Sv. Jāņa baznīcā Ieva Saliete pirmoreiz Latvijā šo meistardarbu atskaņoja uz klavesīna. Tad radās iecere šo opusu ieskaņot arī Latvijas Radio 1. studijā, sadarbojoties ar skaņu režisoru Modri Bērziņu. Pirms ieraksta pirmatskaņojuma - iespēja noklausīties arī Ievas ceļavārdus klausītājiem.

Ievai Salietei interese par klavesīna spēli radusies Latvijas Mūzikas akadēmijā Ainas Kalnciemas klavesīna klasē. Sekoja vēsturisko taustiņinstrumentu studijas Freiburgas Mūzikas augstskolā pie Roberta Hilla, kā arī papildināšanās kamermūzikas un basso continuo jomā Bāzeles Schola Cantorum.

No 1996. līdz 2010. gadam Ieva dzīvoja Freiburgā kā brīvmāksliniece, muzicējot Eiropas vadošajos senās mūzikas orķestros – arī Freiburgas baroka orķestrī, Ensemble 415, Bāzeles kamerorķestrī un citos.

Īpaši tuva Ievai ir savulaik Rīgā dzīvojušā vācu komponista Johana Gotfrīda Mītela daiļrade, ko mūziķe Latvijā, Vācijā un Šveicē atskaņo kopā ar Kesselberg Ensemble.

Patlaban Ieva Saliete dzīvo Latvijā, sadarbojas ar orķestri Sinfonietta Rīga baroka projektos, turpina solo un kamermūzikas projektus Vācijā un Šveicē, ir Bernes senās mūzikas orķestra Les Passions de l’Ame klavesīniste.