"Es dziedu mājās, es dziedu mežā un emocijas nāk līdzi. Tajā brīdī, kad mēs atskaņojam mūziku, tad ir nozīme tikai mūzikai un mums," saka dziedātāja Elīna Šimkus, kura kopā ar dzīvesbiedru, pianistu Vestardu Šimkus ieskaņojuši virkni skaistu opusu speciāli Latvijas Radio fondiem.

Plašākā sarunā tiekamies tieši ar Elīnu, un kopā klausāmies Riharda Štrausa, Sergeja Rahmaņinova, kā arī latviešu komponistu Lūcijas Garūtas, Jāņa Mediņa un Ērika Ešenvalda dziesmas.

"Muzicējot kopā ar Vestardu, ļoti izjūtu, kā mēs savijamies un papildinām viens otru, un ir šī plūstamības un nepārtrauktības sajūta," – tā savu saspēli ar Vestardu, kuru zinām kā spilgtu un temperamentīgu pianistu, raksturo Elīna.

Uzzinām, vai viegli dziedāt dažādās valodās – šajos ierakstos tā ir vācu, krievu, latviešu valoda. Elīna Šimkus pārvalda arī norvēģu valodu, jo savulaik studējusi Norvēģijas Mūzikas akadēmijā Oslo. Sarunā dziedātāja atklāj, kā ir sajust un meklēt savas balss individuālās un unikālās krāsas.

Īpaši Elīnai Vestards Šimkus radījis pārlikumu Ērika Ešenvalda "Dvēseles dziesmai", ko Elīna neskaitāmas reizes atskaņojusi ar koriem un orķestrim, bet tagad Latvijas Radio fonotēkā ir jauna – kameriskāka un intīmāka dziesmas versija.

Elīnas un Vestarda Šimkus ieskaņojumā skan:

Rihards Štrauss, Oto Juliuss Bīrbaums – "Draudzīga vīzija", Op. 48, Nr. 1 

Sergejs Rahmaņinovs, Afanasijs Fets – "Noslēpumainās nakts klusumā", Op. 4 Nr. 3 

Sergejs Rahmaņinovs, Jekaterina Beketova – "Ceriņi" Op. 21, Nr. 5 

Sergejs Rahmaņinovs, Aleksejs Pļeščejevs – "Sapnis" Op. 8, Nr. 5  

Sergejs Rahmaņinovs, Aleksandrs Bloks – "Naktī, pie manis dārzā" Op. 38, Nr. 1  

Lūcija Garūta (mūzika un vārdi) – "Devēji"        

Jānis Mediņš, Veronika Strēlerte – "Ābele" 

Ēriks Ešenvalds, Anita Kārliņa – "Dvēseles dziesma" Vestarda  Šimkus pārlikumā balsij un klavierēm

Skaņu režisors: Modris Bērziņš