Pianists un komponists Kārlis Lācis un  dziedātāja Aija Vītoliņa Latvijas Radio fondiem ieskaņojuši jaunu dziesmu ciklu „Lācis. Aija Divatā”, kurš tapis no 2006. līdz 2020.gadam, apvienojot gan senāk rakstītas dziesmas, gan pērnā gada pavasarī „mājsēdes” laikā tapušās.

Visas dziesmas rakstītas tikai balsij un klavierēm un jūtams, ka pats autors izbauda spēles, improvizācijas brīvību. Apbrīnojama ir Aijas Vītoliņas apbrīnojamā vokālā meistarība, jo, kā sarunā atzīst pats komponists, vokālās partijas ir sarežģītas un tikai Aijai pa spēkam tās nodziedāt. Aijas balss spēj gan emocionāli aizkustināt, gan mainīt tembru, pārsteigt ar žilbinošu ātrrunu (dziesmā „Fūga”) .

Pašvērtība ir dziesmu vārdi – Imanta Ziedoņa, Māras Zālītes, Jāņa Elsberga un Evitas Mamajas dzeja, viena no dziesmām ir esperanto valodā.

Kārlis Lācis:

"Šāds ieraksts mūsu abu radošajā pieredzē tapis pirmoreiz un būs svarīgs papildinājums tuvākās nākotnes koncertu repertuāram.

Pievienotā vērtība ir tikai Aijai raksturīgais satura dramatizējums, kuru šoreiz gribam piedāvāt autentiskā formā, citu mūzikas instrumentu skaņu nepaspilgtinātā formā.”

Ieraksta skaņu režisors Varis Kurmiņš.

Kārlis Lācis, Jānis Elsbergs „Spuldzes”  

Kārlis Lācis, Jānis Elsbergs „Svelme”     

Kārlis Lācis, Māra Zālīte „Spēļu lācītis”    

Kārlis Lācis, Māra Zālīte „Mīli mani”   

Kārlis Lācis (vārdi un mūzika) „Skaitāmpanti”  

Kārlis Lācis, Lilli Giloteaux (vārdi)  „Fūga” (esperanto valodā)

Kārlis Lācis, Evita Mamaja  „Džuljetas dziesma”

Kārlis Lācis, Imants Ziedonis „Visbriesmīgāk ir, kad otram sāp”   

Kārlis Lācis, Imants Ziedonis „Kādām dīvainām kustībām”    

Kārlis Lācis, Imants Ziedonis „Visskaistākās ogas pasaulē”   

Kārlis Lācis, Imants Ziedonis „Pilns kociņš tumšsarkanu ķiršu”