Inga Saksone no "Klasikas" un Valters Sīlis no teātra pasaules rīta sarunā tiekas ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes jauno priekšsēdētāju Kārli Krūmiņu, kurš ir arī režisors, un dejas kritiķi Intu Balodi, kura ir arī VKKF teātra mākslas nozares eksperte.

Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes jaunais priekšsēdētājs Kārlis Krūmiņš cer, ka Saeima apstiprinās Ministru Kabineta pieņemtos grozījumus, kas skar izmaiņas VKKF likumā un uzsver - standarti mākslā ir ļoti nosacīti. 

27. septembrī Saeima pēdējā lasījumā lems par Ministru kabineta pieņemtajiem grozījumiem, kas skar izmaiņas VKKF likumā. Atbalsta gadījumā fonds atgriezīsies pie iepriekšējā finansēšanas modeļa, kad VKKF budžetu sastāda daļa no akcīzes nodokļa. "Ceru, ka Saeima to apstiprinās. Nav runa par milzīgu finansējuma pieaugumu, bet gan par stabilu neatkarību no Kultūras ministrijas. Jo šodien ministrs ir viens, bet rīt jau var būt cits. Sajūta šajā laivā ir ļoti šūpojoša! Jaunais modelis nodrošinātu pilnīgu neatkarību," uzskata VKKF padomes jaunais priekšsēdētājs Kārlis Krūmiņš.