Sestdienas rīta programmas "Atspere" viesis - saksofonists Arvīds Kazlausks, kurš kopā ar domubiedriem no saksofonu kvarteta Atomos 8. novembrī sniegs latviešu mūzikas koncertu Latvijas Radio 1. studijā.

Sarunā ar Ingu Saksoni - par brīvo improvizāciju džezā un akadēmiskajā žanrā, partneru domubiedrību, radošo sadarbību ar komponistiem un gaidāmo Atomos kvarteta koncertu, kurā piedalīsies arī dzejniece Inga Gaile.

Arvīds Kazlausks (1982) dzimis Viļņā, studējis J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur ieguva bakalaura un maģistra grādu, un kā Erasmus students papildināja savu saksofonspēles prasmi Berlīnes Mākslas universitātē pie profesora Johannesa Ernsta. Ir vairāku starptautisku saksofonistu konkursu laureāts.

Kā solists A. Kazlausks ir uzstājies ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, Valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Viļņas pilsētas Sv. Kristofera kamerorķestri Rīga un orķestri Sinfonia Concertante.

A. Kazlausks ir docents J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī pasniedz saksofona spēli Jāz. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un Jūrmalas Mūzikas vidusskolā.

Līdz 2013. gadam A. Kazlausks bija Rīgas Saksofonu kvarteta dalībnieks, bet 2016. gadā nodibināja saksofonu kvartetu Atomos. Labprāt piedalās ne tikai kamermūzikas, bet arī eksperimentālās un elektroniskās mūzikas projektos (Urban Trio; Endless Roar). 2017. gadā  tika nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada mūziķis”.

2020. gadā kopā ar lietuviešu džeza saksofonistu Ļudu Mockūnu ierakstīja skaņu plati “Purvs”, kas izdota Jersika Records.