Fon Stricka villā šobrīd iekārtojas jaunais neatkarīgais teātris "Willa teātris", kas uz pirmajām izrādēm skatītājus gaidīs jau februāra otrajā pusē. Par gaidāmajām izrādēm un "Willa teātra” iecerēm sestdienas rīta intervijā stāsta režisors Varis Piņķis, kuru izvaicā Signe Lagzdiņa no "Klasikas" un "Atsperes" viesvadītājs, diriģents Artūrs Gailis.

"Šobrīd gan nodarbojamies ar "šauro sadaļu" - izrādes radīšanu, nedomājot par kāda liela nodibinājuma sākumu," sarunas gaitā atzīmē Varis Piņķis. "Ir vairākas versijas, un divas ir galvenās.

Viena versija saka, ka pasaulē mākslas ir pietiekami un ka nevajag par varītēm jaunu radīt. Pārfrāzējot - ka Latvijā teātru ir pietiekami un nevajag jaunu radīt. Un otra versija - ka vajag. Patiesībā esmu pirmā varianta piekritējs. Bet, neskatoties uz to, mēs ejam pret straumi, un esam nodibinājuši "Willa teātri", kuru es labprātāk sauktu par platformu.

Kā ģērbtuvēs smejamies - mums būs kā pudeļu pieņemšanas punktā, jo pieņemsim arī jau gatavus produktus, gatavas izrādes, kuras menedžēsim un izrādīsim uz šīs platformas. Tāpēc aicināts jebkurš, kuram ir ideja."

"Willa teātra" mājvieta šobrīd ir fon Stricka villa, kurā Varis jau izmēģinājis gan sienas, gan grīdas. "Jā, fon Stricka villa ir ļoti daiļrunīga. Jebkurā stūrī, jebkurā paksī, kur vien tu ej un iestudē kaut ko, sienas tiešām palīdz - tās ir tik skaistas un sadarbojas. Protams, noteiktā stilistikā, jo te ir tāda kā aizgājusi godība.

Šajā ēkā ir ļoti spēcīga atmosfēra, un tā mums palīdz.

Arī mūsu iestudējumā nekādas dekorācijas nelietosim, izmantosim to, kas ir uz vietas. Tur viss jau ir. Noliec krēsliņu, galdiņu, iemācies tekstu un - ir."

Vairāk un plašāk - ierakstā!