"Kino ļauj ielūkoties nezināmajos sabiedrības "burbuļos"," intervijā Ingai Saksonei uzsver animācijas filmu režisors, grafiskais dizainers un bērnu grāmatu ilustrators Edmunds Jansons, kurš šogad ir viens no Lielais Kristaps žūrijas dalībniekiem. Arī viņš pats ir vairākkārtējs "Lielā Kristapa" laureāts, un viņa filmas apbalvotas festivālos visā pasaulē. "Animatori ir atšķirīga kopiena, un tajā skaudība reti novērojama," uzsver Edmunds.

Mūsu sarunas lokā: animācijas filmu forma un tehnikas, sižetu avoti un skats uz Latvijas kino ainu "Lielā Kristapa" gaidās, kā arī dokumentālā kino iespēja iekļūt nezināmos sabiedrības "burbuļos". Tāpat tiek atzīmēts tas, cik svarīgi kino cilvēkiem satikties un būt informētiem vienam par otru...

Edmunds Jansons savulaik beidzis Poligrāfijas mākslas arodvidusskolu un animatoru kursus, no 1992. līdz 2001. gadam strādājis animācijas filmu studijā "Dauka", izglītību turpinājis Latvijas Kultūras akadēmijas TV režijas kursā un Valsts kinematogrāfijas institūtā, kā arī Tallinas Mākslas akadēmijā. Savu karjeru viņš veidojis, radot dažādās tehnikās veidotas animācijas filmas, kas apbalvotas gan Latvijā, gan ārzemēs. Kā 2001. gadā dibinātās studijas "Atom Art" režisors veidojis bērnu iemīļoto "Lupatiņu" sēriju, pilnmetrāžas animācijas filmu "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" un starptautiski atzītās filmas "Kora turneja", "Goda sardze" un vēl citas. Edmunds Jansons ilustrē arī grāmatas un Latvijas Mākslas akadēmijā pasniedz animācijas režiju.