2022. gadā Rakstniecības un mūzikas muzejs durvis vērs Vecrīgā. Mārstaļu ielā 6, un jaunu ekspozīciju jaunajai mājvietai veido muzeja darbinieki un īpaša radošā komanda. Ekspozīcijas vēstījuma pamatidejas autore ir Una Rozenbauma, scenogrāfijas koncepciju veidojusi Anna Heinrihsone, muzikālā puse uzticēta Sigvardam Kļava un Jēkabam Nīmanim, savukārt rakstniece Nora Ikstena radījusi esejas par katru no ekspozīcijā izceltajām 100 radošajām personībām. Centrā izvirzīti radošuma cilvēciskie aspekti, par kuriem maz vai nemaz nav rakstīts klasiskajos pētniecības avotos, – radīšanas rituāli, iedvesmas avoti, aizraušanās un dažādas iemīļotas ikdienas nodarbes, kas visi kopā aizved pie izciliem darbiem rakstniecībā un mūzikā.

Mārstaļu ielas 6. nams celts 17. gadsimtā un piedzīvojis vairākas pārtapšanas, 20. gs. te bija iekārtotas tirdzniecības telpas, bet padomju laikā ēkā atradusies gan noliktava, gan kopmītnes. Līdz 2003. gadam te atradās leģendārā mākslas galerija un kafejnīca "M6".

Rīta programmas "Atspere" vadītāji Ilze Medne un dzejnieks, atdzejotājs un literatūrzinātnieks Māris Salējs tikās ar mākslnieci Annu Heinrihsoni un Rakstniecības un mūzikas muzeja direktori Ivetu Ruskuli.