"Purvīša balvu", kuras pasniegšanas ceremonija norisinājās 11. jūnijā, par personālizstādi "Kvantu matu implanti" saņēmusi māksliniece Amanda Ziemele. Balva par mūža ieguldījumu pasniegta gleznotājai Maijai Tabakai, savukārt skatītāju balsojuma balvu saņēmis mākslinieču tandēms Skuja Braden par izstādi "Samsāra".

Izstāde, kurā eksponēti visi uz septīto "Purvīša balvu" pretendējošie darbi, līdz pat 8. augustam skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā. 

Vēl pirms balvas saņēmēja paziņošanas "Klasika" kopā ar mākslas kritiķi un kuratoru TOMASU PĀRUPU devās aplūkot izstādi, cerot, ka šī audio ekskursija iedvesmos arī "Klasikas" klausītājus savām acīm aplūkot šos darbus.

Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, instalāciju, porcelāna un videomākslas kopums, ko radījuši septītajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2019. un 2020. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Skuja Braden, Valdis Celms, Krista un Reinis Dzudzilo, Kaspars Groševs, Ieva Kraule-Kūna un Elīna Vītola, Rasa un Raitis Šmiti, Aija Zariņa, Amanda Ziemele. Kopumā Purvīša balvas 2021 fināla atlasei tika nominēti 18 mākslinieki / mākslinieku grupas, kuru radošais veikums atzīts kā nozīmīgs notikums Latvijas vizuālās mākslas ainā laikposmā no 2019. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. decembrim. Izstādes kuratore ir Daiga Rudzāte.

Purvīša balvas 2021 ieguvēju žūrijas vārdā 11. jūnija vakarā svinīgā pasākuma laikā paziņoja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktore Māra Lāce, muzeja patrons, SIA “Alfor” valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns un žūrijas pārstāvis Ķelnes Mākslas meses radošais direktors Daniels Hags. Līdz ar šo apbalvojumu Amanda Ziemele saņēmusi arī vērienīgo naudas balvu – 28 500 EUR (pirms nodokļu nomaksas).

Amanda Ziemele tika nominēta un finālā, pēc ekspertu vērtējuma, tika virzīta par personālizstādi “Kvantu matu implanti” Kim? Laikmetīgās mākslas centrā (21.02.–07.04.2019.).

 

 

“Šis ir izvērsts un pamatots vairākuma lēmums, pārliecinoši argumentēts vairākuma viedoklis. Žūrijas locekļi īpaši izcēla visu mākslas darbu augsto kvalitāti un daudzveidību. Tomēr uzvarētājs ir viens, un šogad tā ir jauna un spilgta māksliniece Amanda Ziemele. Žūrija atzina, ka Amanda piedāvā izteikti laikmetīgu darbu. Māksliniece radījusi atvērtu telpu visiem, kur nekā nav par daudz, nedz arī kas iztrūkst; tā sniedz zināmu brīvības izjūtu visiem un visam. Eksperti izteica domu, ka šis darbs nav radīts nedz ar mērķi, lai iekļautos mākslas tirgū, nedz paliktu mūžībā – tas dzimis kā nenovēršama iekšēja nepieciešamība,” stāsta žūrijas priekšsēdētāja, LNMM direktore Māra Lāce.

***

Sarunas noslēgumā Tomass Pārups aicina no 18. jūnija doties uz Dubultu stacijas mākslas galeriju, kurā tiek iekārtota Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna darbu izstāde "Tūlīt".