Sestdienas rīta programmas "Atspere" viesis - mūziķis, Latvijas Radio 5 "Pieci.lv" direktors un biedrības AKKA/LAA padomes priekšsēdētājs Kārlis Kazāks, sarunas ar kuru raisījās par autortiesībām un jauno izglītojošo platformu autortiesību un blakustiesību apguvei skolēniem un pedagogiem "Autorskola", ar kuras palīdzību nu skolotājiem pieejami materiāli, lai mācību procesā par autortiesību jautājumiem runātu ar dažādu vecumu skolēniem, tādējādi veidojot šajos jautājumos izglītotāku sabiedrību.

Kārlis atzīst, ka 30 gados kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas autortiesību jomā esam virzījušies uz priekšu pareizajā virzienā, ejot kopsolī ar citām valstīm, taču joprojām ir lietas, kas sabiedrībai un mākslas patērētājiem ne vienmēr ir skaidras, un patiesībā arī pašiem autoriem nereti nav pilnvērtīgas izpratnes par visiem savu tiesību un mākslas darbu piederības jautājumiem. Protams, ieskatāmies arī paša Kārļa daiļradē, kas ir gan kā mūziķim, gan komponistam un dzejniekam. Arī šajā vasarā gaidāms "Velomūzikas" brauciens, kas vedīs no Zemgales uz Kurzemi, un tā jau kļuvusi par neatņemamu Kārļa Kazāka vasaras tradīciju, kur kopā ar domubiedriem ceļā pa Latviju mūzika tiek iemainīta pret naktsmājām.

"Autorskola" ir pirmais nopietnais mēģinājums vienuviet apkopot un skaidrot informāciju par autortiesībām un blakustiesībām. Projektā paredzēti semināri pedagogiem dažādos Latvijas novados. Skolotājiem ir izstrādāts plašs mācību metodiskais materiāls vizuāli viegli uztveramā formā, kas veidots atbilstoši pamatizglītības un valsts vispārējās izglītības programmas standartiem. Savukārt bērniem un jauniešiem tēmas apguvei pieejami vienkārši autortiesību un blakustiesību jautājumu skaidrojumi, kurus papildina interaktīvās spēles un video, kuros Latvijā pazīstami autori, izpildītāji un producenti dalās pieredzē par autortiesību un blakustiesību aizsardzības jautājumiem.

Autorskolas materiāli ir pieejami tīmekļvietnē autorskola.lv.