Sestdienas rīta raidījuma "Atspere" viesis - džeza mūziķis, komponists un skaņu režisors Edgars Vilcāns no Kijivas, kuru notikumi Ukrainā ir atveduši uz Latviju. Te viņš nodzīvojis savas dzīves pirmo pusi un aizvien šeit jūtas kā mājās, ar prieku atceras mācību gadus Rīgas Doma kora skolā un ir pateicīgs par pretimnākšanu šajā laikā viņam un viņa ģimenei, kura patlaban mīt Liepājā.

Edgars Vilcāns: "Domāju, ka man ir paveicies, jo man ir divas dzimtenes – Ukraina un Latvija. Kad dzīvoju Ukrainā, ļoti ilgojos pēc Latvijas, ir bijušas iespējas ik pa laikam atbraukt un tad vienmēr jutos šeit kā mājās."

Sarunā ar Aneti Ašmani Edgars stāsta par ģimeni, kurā daudz ar dažādām mākslām saistību personību, studijām Kijevas Mūzikas akadēmijā, džeza mūziku Ukrainā un mūziķu dzīvi šajā valstī pirms kara, par mūziku, bez kuras grūti dzīvot, jo tā vajadzīga kā gaiss un ūdens, kā arī par atbalstu, kuru ukraiņi saņem gan materiāli, gan emocionāli:

"Šobrīd jebkurš atbalsts ir ļoti svarīgs mūsu karavīriem un iedzīvotājiem, jo tā ir iespēja saņemt arī jaunu enerģiju. Prātoju, kā justos Ukraina, ja šāda atbalsta nebūtu. Domāju, ka tad iespējas uzvarēt būtu daudz, daudz mazākas. Arī nosūtītie video no Latvijas ar atbalsta pasākumiem šeit ir viens no instrumentiem, kā uzlabot cilvēkiem garastāvokli."

Sarunā skan arī ukraiņu operdziedones Ludmilas Monastirskas un džeza mūziķa Vadima Neselovska teiktais par situāciju Ukrainā.