LMIC un Nacionālās ierakstu kompānijas "Skani" vadītājs, klarnetists Egīls Šēfers - par Imanta Kalniņa visu simfonisko darbu skaņu ierakstu (LSO, Atvars Lakstīgala un Māris Sirmais) un LR3 25. gadskārtai veltītajiem 25 latviešu komponistu darbu albumiem ar ieskaņojumiem no Latvijas Radio fonotēkas arhīviem. Izlases veidotas no fondu ierakstiem un gandrīz visi nekad iepriekš nav tikuši izdoti.

Pirmais digitālais albums ar Pētera Barisona mūziku starptautiskā apritē nonācis jau 29. janvārī. Šim albumam katru piektdienu tuvāko mēnešu laikā sekos komponistu Volfganga Dārziņa, Riharda Dubras, Andra Dzenīša, Maijas Einfeldes, Ērika Ešenvalda, Artūra Grīnupa, Jāņa Ivanova, Alfrēda Kalniņa, Romualda Kalsona, Jura Karlsona, Tālivalža Ķeniņa, Jāņa Ķepīša, Jāņa Mediņa, Jāzepa Mediņa, Selgas Mences, Imanta Mežaraupa, Georga Pelēča, Pētera Plakida, Gundara Pones, Viļņa Šmīdberga, Pētera Vaska, Mārtiņa Viļuma, Marģera Zariņa un Imanta Zemzara mūzikas albumi.

Egīls Šēfers: “Sērijas koncepcijas izveide ir bijis rūpīgs un atbildīgs darbs. To veica Latvijas Radio 3 “Klasika” mūzikas ierakstu producentes Ilze Medne un Māra Šuba, cenšoties atlasīt pašus būtiskākos un nozīmīgākos katra komponista darbus, kas glabājas Latvijas Radio arhīvā, kā arī nepalaižot garām īpaši nozīmīgas vēstures liecības – Pētera Plakida un viņa dzīvesbiedres Maijas Krīgenas latviešu mūzikas ierakstus, Intas un Māra Villerušu ieskaņojumus un visu laiku labāko latviešu tenoru – Jāņa Zābera un Kārļa Zariņa iemūžinātās balsis. Tie ir patiesi leģendāri ieraksti, kas veido mūsu bagāto mūzikas mantojumu. Man prieks, ka tagad tie nonāks pie klausītājiem jaunā kvalitātē."

Albumu sērijas izdevēji informēja, ka daudzas no šīm fonogrammām līdz šim gulējušas radio arhīvos magnētisko lenšu formātā un tagad tās skaņu režisoru Normunda Slavas, Vara Kurmiņa un Modra Bērziņa rokām rūpīgi atjaunotas, digitalizētas, attīrītas no trokšņiem un laika gaitā uzkrātiem magnētiskiem bojājumiem.