Latvijas Nacionālā baleta solists Eidens Viljams Konefrijs par Ņižinska lomu nominēts Dejas balvai kā labākais baleta solists, nākamnedēļ pirmizrādi piedzīvos balets "Vijs. Šausmu naktis", kurā viņš iemiesosies Homas Bruta lomā, un Eidena lomu lokā ir vēl vairākas citas mūsu baleta repertuāra izrādes.

Kā amerikānis, kas studējis Šveicē, nonāca Rīgā? Kā viņš strādā pie jaunām lomām, kā iedzīvojas klasiskā un laikmetīgā baleta repertuārā, ko visaugstāk vērtē diriģentā, kā raksturo mūsu baleta trupu, kas ir kā viena liela ģimene? Par šīm un citām tēmām runājam sestdienas rīta "Atsperē".  

Vizītkarte

Eidens Viljams Konefrijs dzimis 1997. gadā Edmondsā, Vašingtonas štatā ASV. 2016. gadā absolvējis Bāzeles teātra baletskolu Šveicē, 2017. gadā pievienojies Latvijas Nacionālā baleta trupai. Viņa repertuārā ir titulloma Marko Gekes baletā "Ņižinskis", Princis Zigfrīds un Rotbarts baletā "Gulbju ezers", Francijas Karalis Luijs XIII "Trīs musketieros", Godfrīds "Trīs draugos", Artūrs un Renfīlds "Drakulā", kāzu pas de deux Žizelē un vēl arī citas lomas.