Šonedēļ "Atsperes" viesvadītāja - kultūras mantojuma speciāliste, LNB Attīstības departamenta vadītāja Katrīna Kukaine, kuru Inga Saksone aicināja uz sarunu par kultūŗas mantojumu saglabāšanu /glābšanu krīzes situācijās.

Uzzinām, kā jūtas kultūras mantojuma sargātāji, skatoties Ukrainas kara liecības, kāda palīdzība iespējama Ukrainas kultūrvietu glābšanai, kāpēc svarīgi glābt profesionāli, arī par UNESCO kultūras mantojuma saraksta tapšanu un darbu pie LNB krājuma saglabāšanas stratēģijas izstrādes.

Raidījumā - arī Latvijas Nacionālā vēstures direktora vietniece krājuma darbā Anita Meinarte par ugunsgrēku Rīgas pilī 2013. gadā un secinājumiem pēc tā.

Izskan aicinājums arī palīdzēt! Ļvivas Nacionālās politehniskās universitātes zinātniskajā bibliotēkā ir izveidots Kultūras mantojuma glābšanas centrs. Tur strādā Ukrainas kultūras mantojuma sargi, lai nodrošinātu kultūras mantojuma vērtību saglabāšanu – pakotu, pasargātu un nogādātu drošā vietā Ukrainas arhīvu, muzeju un bibliotēku kolekcijas, kā arī sniegtu pirmo palīdzību tām vērtībām, kas cietušas karadarbībā. Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) ir atsaukusies starptautiskai iniciatīvai sniegt atbalstu Ukrainas arhīvu, muzeju un bibliotēku kolekciju glābšanā.

Visvairāk ukraiņu kolēģiem trūkst materiālu, ko izmantot vērtību pakošanā un apstrādē. Tādēļ LNB un tās darbinieki aicina visu Latvijas kultūras mantojuma kopienu – gan profesionāļus, gan domubiedrus – ziedot šo materiālu sagādei. Vairāk uzzināt un ziedot var šeit.