Kultūras un mākslas telpā "Hanzas perons" 12. decembrī ar apjomīgu koncertu divās daļās radošās darbības 10. gadskārtu atzīmēs vokālā a cappella grupa "Latvian Voices". Par to, kas skanēs programmā un kā grupas dziedātājām klājies šo gadu laikā, intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika” ieskicē divas no sešām grupas dziedātājām – enerģiskās Laura Leontjeva un Elīna Ose.

Grupa, kas 2009. gadā izveidojās kā projektu sastāvs koncertdarbībai Vācijā, strauji ieguva starptautisku atzinību a cappella pazinēju vidū Eiropā un ārpus tās. Kopš 2012. gada grupa darbojas kā profesionāla vienība, regulāri uzstājoties ASV, Āzijā un Eiropā, kā arī rīkojot savu a cappella mūzikas festivālu Valmierā.

Latvijas klausītāju vērību grupa ieguva 2014. gadā, kļūstot par Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas muzikālo seju.

10 gadu laikā grupa ir ieskaņojusi septiņus ierakstu albumus sadarbībā ar pašmāju un ārzemju producentiem. Neskatoties uz grupas anglisko nosaukumu, kas tulkojumā nozīmē "Latviešu balsis", "Latvian Voices" ar savām balsīm kā vienīgo mūzikas instrumentu ir radījušas individuālu vokālo stilu, kurā savijas dažādu tautu etniskās mūzikas intonācijas, bet jo sevišķi – latviešu tautas mūzikas krāsas ar tradicionāliem kora mūzikas un populārās mūzikas elementiem.

Jubilejas koncerta pirmajā daļā skatītājus cauri dažādiem laikmetiem un vēstures notikumiem tieši no sievietes skatupunkta izvedīs ansambļa dziedātājas – komponistes Lauras Jēkabsones jaundarbs, kas tapis, sadarbojoties ar latviešu folkloras un dzīvesstāstu pētnieci Sanitu Reinsoni. Savukārt koncerta otrajā daļā būs dzirdamas klausītāju iemīļotākās dziesmas – "Pasaciņa", "Piekūns skrien debesīs", "Sudraba mēness" un daudzas citas.

Desmitgade grupai nudien bijusi ļoti piesātināta – dziedātājas ar nožēlu gan atzīst, ka tāda īsta hronista, kas būtu kārtīgi fiksējis visus lielos un mazos notikumus, grupai neesot, un smejas, ka allaž kādai iznācis līkumoties un ne vienmēr visur piedalīties – ja kaut kur pati nepiedalies, šis darbiņš jāuztic kādai citai, un pēcāk viss kā puzle jāliek kopā.

Vairāk un plašāk šeit!