"Zvaigžņu nakts" viesi - klarnetists Egīls Šēfers un viņa ilggadējais dombiedrs un skatuves draugs, pianists Toms Ostrovskis. Viņi mūsu šūpuļdziesmu jaunierakstu pūram sagatavojuši Emīla Dārziņa dziesmu "Aizver actiņas un smaidi".

"Šī patiesi ir viena no skaistākajām melodijām latviešu komponistu pūrā," ir pārliecināts Egīls Šēfers. "Klarnete ir dvēseles instruments, un Dārziņš jau ir tas pats, kas austriešiem Šūberts - gribas to izteismīgo, skaisto melodiju nospēlēt arī pašam... Tāpēc brīdī, kad Gunda Vaivode aicināja mūs piedalīties "Zvaigžņu naktī", varianti bija divi - vai nu "Aizver actiņas" vai "Melanholiskais valsis". Izšķīrāmies par solodziesmu, kas skan tuvi un intīmi."

Arī Tomam ir savs viedoklis: "Interesanti, ka šim skaņdarbam bez vārdiem ir pavisam cita muzikāla uzbūve, nekā ar vārdiem! Ilgi domājām, kā efektīgāk to nospēlēt uz instrumentiem."

"Klarnete ir līdzīga cilvēka balsij, tomēr ir atšķirība - nekad nevarēšu imitēt krāsas, kas ir dziedājumā - to centīsimies parādīt," uzsver Egīls.

"Ar Egīlu pārrunāju šo jautājumu - Dārziņa harmonijas, saskaņas, ritms - tas viss saistīts ar spēcīgu dzeju, bet instrumentāli atskaņojot, rodas problēmas: jāmaina muzikālais koncepts, lai dziesma skanētu pārliecinoši," prāto Toms.

Tikām Egīls prāto: "Man bija liels pārsteigums, ka ir cilvēki, kuri dziesmas klausās atsvešināti no vārdiem. Es ticu mūzikas universālajai valodai un domāju, ka ļaudis, kuri klausīsies šo mūziku, sapratīs, par ko ir runa, nojautīs mentālo tēlu: liegu pieeju, maigumu. Lai gan vārdi, protams, piešķir citu krāsu."

Un kāds būtu mūziķu novēlējums "Klasikai" 20. dzimšanas dienā? "Jūs darāt brīnišķīgu darbu - nesat tautai ekskluzīvu mūziku, kas neskan citos kanālos, bet tajā pašā laikā tā vienmēr ir uzrunājoša. Mums visiem noderētu daudz finansiālas veselības jaunajā gadā," saka Toms.

Egīls: "Kad ienācu "Klasikā" veidot raidījumu "Orfeja auss", man patika vērtības, ko sajutu. Piemēram, Radio mājā visi sveicinās, kaut viens otru nepazīst. Tāda maza nianse... Lai izdodas nezaudēt šīs vērtības! Mēs labi protam uzrunāt profesionālo auditoriju, bet lai mums aizvien izdotos klausītājus uzrunāt domu, ka mūs klausās dažādi cilvēki un lai būtu tā pastieptā roka, lai mūs saprastu arvien vairāk cilvēku!"