"Lai arī dzīvojos dažāda veida mūzikā, visi mani darbi, manuprāt, ietilpst laikmetīgās mūzikas žanrā. Kad dziedu, pārsvarā pielietoju paplašinātas tehnikas, kuru lietojums visai izplatīts pasaules tautu mūzikā. Klasiskajā mūzikā mazāk. Taču dziedu arī normāli," saka eksotiskā eksperimentālās mūzikas komponiste un vokāliste Sofija Jernberga (Sofia Jernberg).

Dzimusi Etiopijā, šobrīd Sofija lielākoties uzturas Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Viņa aktīvi darbojas mūzikas laukā un ir viena no modernā džeza okteta Paavo un laikmetīgās mūzikas kvarteta The New Songs vadītājām un komponistēm.

Jernberga guvusi kritiķu atzinību ar savu eksperimentālo dziedāšanu un spēju izdziedāt sarežģītas kompozīcijas. Viņa ir izpildījusi Arnolda Šēnberga (Arnold Schoenberg) "Mēness Pjero", bet 2014. gadā dziedājusi Salvatores Šiarīno (Salvatore Sciarrino) operā "Loengrīns". Viena no viņas dziļākajām interesēm ir balss instrumentālo iespēju attīstīšana.

Jernbergas dziedājumi iekļauj skaņas un tehnikas, kas nereti apstrīd pieņemtās dziedāšanas formas – viņa ir padziļināti praktizējusi atonālu dziedāšanu.

Kā augsti vērtēta improvizācijas māksliniece, Sofija bieži parādās dažādos pazīstamos sastāvos, taču regulāri spēlē kopā ar čellisti Lēnu Grenageru (Lene Grenager).