Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks, viens no Atmodas laika iedvesmotājiem un šobrīd mūsu Baltā nama vadītājs – komponists Zigmars Liepiņš 14. oktobrī svinēs 65. jubileju, taču operas namā ar stāvovācijām tā jau nosvinēta 11. oktobrī.

Uz Latvijas Nacionālās operas skatuves komponista autorkoncertā klausītāji atkal varēja līdzpārdzīvot smeldzīgajam Esmeraldas un Kvazimodo mīlasstāstam un līdz šim tikai vienu reizi atskaņotajai "Transcendentālajai oratorijai". "Klasika" šo koncertu pārraidīja tiešraidē, un nu to varam baudīt ierakstā!

Koncertā piedalās Inga Kalna, Georgs Onjani, Inga Šļubovska-Kancēviča, Kristīne Zadovska, Krišjānis Norvelis, Juris Jope, Rihards Millers, aktieris Andris Keišs, ērģelniece Kristīne Adamaite, VAK "Latvija", LNO orķestris, koris un diriģents Jānis Liepiņš.

Starpbrīdī - Intas Zēgneres saruna ar flautisti Gunu Paulu, komponistu Zigmaru Liepiņu un dziedātāju Ingu Šļubovsku-Kancēviču.

Zigmara Liepiņa mūzika ir pazīstama dažādu žanru mīļotājiem: līdzās populārām estrādes dziesmām un teātra mūzikai viņa daiļradē nozīmīga loma ir arī melodiskām operām un saviļņojošiem vokāli simfoniskajiem darbiem, bet Atmodas laiks daudziem saistās ar leģendāro rokoperu "Lāčplēsis".

Komponista jubilejai veltītā autorkoncerta pirmajā daļā skan leģendārās operas “Parīzes Dievmātes katedrāle” trešais cēliens, ko interpretē Inga Šļubovska-Kancēviča, Kristīne Zadovska, Juris Jope, Krišjānis Norvelis, Rihards Millers un Latvijas Nacionālās operas orķestris. “Parīzes Dievmātes katedrāle” ar Kaspara Dimitera libretu savu pirmuzvedumu piedzīvoja Latvijas Nacionālajā operā 1997. gadā, iestudējums guva grandiozus panākumus un tika izrādīts 96 reizes. Par operu “Parīzes Dievmātes katedrāle” Zigmars Liepiņš saņēma Lielo Mūzikas balvu. Šī opera iestudēta arī Klaipēdas muzikālajā teātrī Lietuvā un Latvijas Nacionālajā teātrī.

Koncerta otrajā daļā - “Transcendentālā oratorija”, kas tapusi, pieminot 2011. gadā notikušo zemestrīci Japānā. Oratoriju ar Andras Manfeldes libretu interpretē latviešu operzvaigzne Inga Kalna un izcilais gruzīnu tenors Georgs Onjani, aktieris Andris Keišs, kā arī Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, ērģelniece Kristīne Adamaite. “Transcendentālās oratorijas” pirmais un līdz šim vienīgais atskaņojums notika 2014. gada aprīlī Rīgas Domā.