Šovakar no plkst. 21:00 pēc Latvijas laika Prinča reģenta teātrī Minhenē risinās prestižā starptautiskā ARD konkursa laureātu koncerts. Kā pirmā uzstājas mūsu vijolniece Kristīne Balanas, kura šajā konkursā izcīnījusi III vietu. Gluži tāpat kā finālu, arī laureātu koncertu "Klasika" aicina baudīt videotiešraidē.

Skatīties videotiešraidi!

Kopā ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri diriģenta Dāvida Reilanda (David Reiland) vadībā laureātu pirmajā koncertā Kristīne Balanas atskaņo V. A. Mocarta Vijolkoncertu Remažorā, KV 218.

Itālis Dāvids Džovanni Tomāzi (Davide Giovanni Tomasi) spēlē Hoakina Rodrigo "Aranhuesas koncertu" ģitārai un orķestrim, jaunzēlandietis Tomass Hačinsons (Thomas Hutchinson) atskaņo Antonio Paskulli Concerto par operas "Favorīte" motīviem obojai un orķestrim, savukārt vācu pianists Fabians Millers (Fabian Mueller) ir solists L. van Bēthovena Trešajā koncertā klavierēm un orķestrim dominorā, op. 37.

Jāatgādina, ka Kristīne Balanas ieguva III vietu vijolnieku konkurencē,  ģitārists Dāvide Džovanni Tomasi un obojists Tomass Hatčinsons ir II vietu ieguvēji savu instrumentu grupās, savukārt  vācietis Fabians Millers ir II vietas un Publikas balvas ieguvējs 66. starptautiskajā ARD mūzikas konkursā pianistu kategorijā. Kopumā notiks trīs laureātu koncerti - 13., 14. un 15. septembrī.

Kopš ARD starptautiskā mūzikas konkursa dibināšanas 1952. gadā vēl ne reizi nav saņemti tik daudz dalībnieku pieteikumu kā šogad. Kopumā savus ierakstus konkursam iesniedza 640 mūziķi no 53 valstīm un četriem kontinentiem. Noklausoties visus iesniegtos ierakstus, kas, saskaņā ar konkursa nolikumu, tiek iesniegti anonīmi, žūrija lēma uz Minheni ielūgt 198 mūziķus. Konkursa rīkotāji neslēpj sajūsmu, ka publikas interese par dalībniekiem ir milzīga - tas lieliski bijis jūtams jau konkursa pirmajās kārtās.

ARD mūzikas konkurss ir viens no vissvarīgākajiem kultūru veicinošajiem projektiem sabiedriskajos medijos Vācijā, kurā laureāti saņem koncertu piedāvājumus festivālos un koncertu sērijās, ielūgumus veikt albumu ieskaņojumus un piedalīties t.s. ARD uzvarētāju festivālā pēc gada.