3. novembrī tiešraidē no Lielās ģildes "Klasika" aicināja baudīt LNSO koncertu "Elgars un Enigma", kurā pie diriģeta pults stājās Vasilijs Sinaiskis, kurš 13 gadus (kopš 1975. gada) bija LNSO mākslinieciskais vadītājs.

Šajā vakarā Vasilijam Sinaiskim tika pasniegts LNSO Goda diriģenta (conductor emeritus) tituls pateicībā par visu, ko maestro savulaik darīja Latvijas simfoniskā lauka un latviešu mūzikas kopšanā. Goda diriģenta titulu (angliski – conductor emeritus vai conductor laureate) simfoniskie orķestri visā pasaulē mēdz piešķirt saviem kādreizējiem mākslinieciskajiem vadoņiem par īpašiem nopelniem ilggadējas sadarbības laikā.

Koncerta programmā - Jāņa Ivanova 21. simfonija, Sergeja Prokofjeva Pirmais koncerts klavierēm un orķestrim Rebemolmažorā op. 10, kurā solists ir Horhe Gonsaless Buahasans, kā arī Edvarda Elgara "Variācijas par paša tēmu" op. 36 (Enigma).

Starpbrīdī - saruna ar kādreizējo LNSO pirmo vijoli Valdi Zariņu, čellisti Ligitu Zembergu un pianistu Horhi Buahasanu Gonsalesu, savukārt par J. Vītola 7. Starptautiskā pianistu konkursa rezultātiem telefonsarunā no Liepājas vēsta Toms Ostrovskis. 3. vietā - Iļja Domņins (Latvija), 2. vietā - Antons Jaškins (Krievija), 1. vietā - Marina Kana (Norvēģija), Grand Prix - Aleksandrs Kašpurins (Krievija).