1. decembra vakarā tiešraidē no Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" baudījām Valsts akadēmiskā kora "Latvija" 75 gadu un komponista Ērika Ešenvalda 40 gadu jubilejas koncertu.

Līdz ar "Latviju" tajā piedalījās arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori "Intis" un "Laiks", PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas" meiteņu koris un Liepājas Simfoniskais orķestris, pie diriģenta pults - Māris Sirmais.

Programmā - spilgtāko Ērika Ešenvalda pēdējo gadu skaņdarbu pirmatskaņojumi.

Starpbrīdī - Intas Pīrāgas saruna ar Ēriku Ešenvaldu, ar kuru tiek pārrunāts gan koncerta programmas izkārtojums, gan argumenti, kādēļ šajā koncertā līdzās korim "Latvija" iesaistīti arī Liepājas koru dziedātāji, kora "Latvija" māksliniecisko vadītāju Māri Sirmo, kora "Intis" diriģenti Ilzi Valci un kora "Laiks" vadītāju Ilzi Balodi, kā arī kora "Latvija" direktoru Māri Ošleju.

P.S. Kārtīga jubileja taču nenotiek bez starpgadījumiem, vai ne? Taču viss ir labs, kas labi beidzas. Pirmās daļas laikā izziņoto ugunsdrošības trauksmi, izrādās, iedarbinājuši mākslinieciskie skatuves dūmi...

 

 
 

I daļa

1. "Ainava ar ganiem" (Solisti: Inga Lisovska, Rūdolfs Bacāns, Asnate Rancāne, Lauma Bērza, Ēriks Zeps)
2. There Will Come Soft Rains
3. Rivers of Light (Solisti: Laila Lineja, Jānis Petrovskis, Ēriks Zeps (vargans))
4. Stars
5. My Love is Like a Red, Red Rose
(Solisti: Laura Štoma, Eduards Vācietis, Reinis Lapa (flauta))
6. Ancient Prairie / Senā prērija (Soliste: Ilze Zariņa - vijole )
7. O Danny Boy
8. "Tāls ceļš"
9. "Rasa"

Valsts akadēmiskais koris LATVIJA, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori "INTIS" (diriģente Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers) un "LAIKS" (diriģente Ilze Balode, kormeistare Laura Bluķe), PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas" meiteņu koris (diriģents Andris Kontauts).

II daļa

Trinity Te Deum
"Dziesmu Latvija" (solo: Ilze Zariņa / vijole, Leons Veldre / čells, Jurijs Tereščuks/ trompete un Mārtiņš Zālīte / oboja Elizabete Katrīne Elere / klavieres
Lakes Awake at Dawn / Ezeri atmostas rītausmā
"Debess litānija"

LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS, Valsts akadēmiskais koris LATVIJA, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori "INTIS" (diriģente Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers) un "LAIKS" (diriģente Ilze Balode, kormeistare Laura Bluķe), PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas" meiteņu koris (diriģents Andris Kontauts).

Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Māris Sirmais.