Šovakar plkst. 19.00 tiešraidē no Milānas operteātra La Scala - gada nozīmīgākais notikums: sezonas atklāšanas izrāde "Andrē Šenjē" ar Annu Ņetrebko un Jusifu Eivazovu galvenajās lomās.

La Scala sezona tradicionāli tiek atklāta Milānas patrona Svētā Ambrozija dienā 7. decembrī, un šī būs unikāla iespēja vērot Milānas opernama jaunās sezonas atklāšanas pirmizrādi.

""Andrē Šenjē" jauniestudējumā Madlēnas lomā debitēs Anna Ņetrebko – populārākā operdziedātāja pasaulē. Pašlaik viņa ir radošā spēka pilnbriedā, un katra loma, kura papildina mākslinieces repertuāru, piesaista klausītāju un kritiķu uzmanību. Madlēna izpilda vienu no skaistākajām operas "Andrē Šenjē" ārijām – La mamma morta. Annas Ņetrebko talants ir unikāls ar to, ka katrā tēlā viņa spēj pateikt ko jaunu, katrā lomā atklājas pavisam citas viņas balss un aktierspēles nianses. Annas Ņetrebko atveidotā Madlēna de Kuaņī ir franču dzejnieka Andrē Šenjē mīļotā. Izrāde La Scala intriģē arī tāpēc, ka Annas Ņetrebko partneris titullomā būs viņas dzīvesbiedrs azerbaidžāņu tenors Jusifs Eivazovs", norāda laikraksta "Diena" mūzikas žurnālists Jegors Jerohomovičs.

Līdzās Annai Ņetrebko un Jusifam Eivazovam pārējās lomās būs Luka Salsi (Luca Salsi, baritons), Annaliza Stropa (Annalisa Stroppa, mecosoprāns), Mariana Pentčeva (Mariana Pentcheva, mecosoprāns), Milānas opereteātra La Scala koris, orķestris un diriģents Rikardo Šaijī (Riccardo Chailly).

Opera "Andrē Šenjē" ir itāļu komponista Umberto Džordāno nozīmīgākais darbs un joprojām pieder pie populārākajām itāļu operām kopš tās pirmizrādes 1896. gadā. Sižeta pamatā ir stāsts par reālu, vēsturisku personu – Lielās franču revolūcijas laika dzejnieku. Andrē Šenjē nespēj pieņemt visas tās šausmas un teroru, kuru veicina Robespjērs. Šenjē iesaistās mīlas dēkā ar bijušo aristokrāti Madlēnu de Kuaņī, kuru iekāro arī cits vīrietis...