Koncertā "Angeličs. Bēthovens. Poga. Harmonija" Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris uzstājās kopā ar pianistu Nikolasu Angeliču, atskaņojot Ludviga van Bēthovena Ceturto klavierkoncertu, bet vakara otrajā daļā LNSO galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā - Sergeja Prokofjeva Piektā simfonija. 

Nikolass Angeličs ir pianists ar spēcīgu skatuvisko harismu un oriģinālu muzikalitāti. Viņš vairākkārt sadarbojies ar Andri Pogu ievērojamos Eiropas mūzikas namos, un iepriekš viesojās Rīgā 2015. gada rudenī, kad un kopā ar LNSO un Andri Pogu atskaņoja Roberta Šūmaņa Klavierkoncertu.

2003. gadā Angeličs debitē ar Ņujorkas filharmoniķiem un Kurtu Mazūru Linkolna centrā. Drīz viņš saņem uzaicinājumu no Vladimira Jurovska Maskavā atklāt Krievijas Nacionālā orķestra koncertsezonu. Angeličs sadarbojies ar Francijas Radio filharmoniķiem, Orchestre de Paris, Francijas Nacionālo orķestri, Sanktpēterburgas filharmonijas SO, Tulūzas orķestri, Štutgartes Radio orķestri, Pitsburgas simfoniķiem, Londonas filharmoniķiem, Mālera kamerorķestri u. d. c.

Ludviga van Bēthovena Ceturtais klavierkoncerts ir viens no savdabīgākajiem žanra paraugiem – smalka, sapņaina fantāzija, kuras ritējums ikreiz sagādā pārsteigumus.

Sergeja Prokofjeva Piektā simfonija ir ģeniālā krievu meistara magnum opus, tā komponēta 1944. gadā un, pēc paša autora teiktā, rezumē nozīmīgu viņa daiļrades posmu. Labas simfoniskās mūzikas scienītājiem vispār te ir viss, ko var vēlēties, – majestātisks mērogs, raksturīgas intonācijas, motorisks “draivs”, traģisks izmisums un spēcīgs dzīvības apliecinājums.

Sandras Ņedzveckas sarunu ar pianistu Nikolasu Angeliču klausieties šeit