Tiešraidē no Latgales vēstniecībā GORS bijām liecinieki Latvijas valsts simtgades projekta "Latvijas gredzens" aizsākumam! Projektu veido četri konceptuāli atšķirīgi gredzeni – koncertuzvedumi, kas izcels un parādīs katra Latvijas novada īpatnības. ”Latgales gredzenu” veido koncertizrāde "Rakstiem un skaņai", kas atklāj Latgales unikālo kultūras mantojumu ar tās fenomenu – tradicionālo muzicēšanu.

Latvijas Radio koris, Latgales tautas muzikanti (Kristīne Kārkle - vijole, balss, Aiga Sprindža - cimbala, balss, Gunārs Igaunis - akordeons, tuba, balss) un priesteri Rinalds Stankēvičs, Viktors Naglis, Aigars Bernāns, Rinalds Broks, Māris Laureckis un Juris Skutels apvienojušies koncertizrādē, ko mijiedarbībā radījuši diriģents Sigvards Kļava, režisore Inese Mičule un video māksliniece Katrīna Neiburga. Novada cilvēku tuvplāni, viņiem svarīgās vērtības un Augstākais. Skaņas un bildes, kurās saplūst latgaliešiem piemītošais spēks, kas ne vien vēsturiski, bet arī šodien ir tur dzīvojošo cilvēku rakstura saknēs. Priesteru dalība tajā ir ne tikai kā Latgales garīgās dzīves raksturojums, bet arī apliecinājums, ka viņi savieno pasaules un veido ārkārtīgi būtisko reliģisko un sociālo klimatu vietējo cilvēku ikdienas dzīvē.

Ideja realizēsies 16 koncertuzvedumos, kas cikliski tiks izrādīti četrās Latvijas koncertzālēs. Katra novada gredzenu veidos cita mākslinieciskā un radošā komanda: Inese Mičule, Reinis Suhanovs, Roberts Rubīns, Māris Sirmais, Inese Zandere, Katrīna Neiburga, Guna Kalnača, Jānis Mitrēvics un “Dd studio”, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Radio bigbends, Liepājas Simfoniskais orķestris un citi. Kā nemainīgs lielums projektā piedalīsies idejas autors Sigvards Kļava un Latvijas Radio koris.

Sarunu ar Sigvardu Kļavu klausieties šeit, piedāvājam arī Marutas Rubezes intervijas ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu un režisori Inesi Mičuli!

Pēc tiešraides - sarunas ar koncertuzveduma skatītājiem un Latgales vēstniecības GORS māksliniecisko vadītāju Ilonu Rupaini