1917. gada 6. decembrī dzima jauna nācija un tas nenotika bez sarežģītiem vēstures notikumiem.

Somijai tie nav bijuši simt saulaini gadi - piedzīvoti gan uzvaras mirkļi, gan zaudējuma sāpes, bet šeit tas tā ir - bēdas ir mazliet skumjākas un prieks mazliet gaišāks kā jebkur citur pasaulē.

6. decembra vakarā tiekam vadīti gan caur tumsu, gan gaismu, caur simt gadu vēsturi, un mūsu pavadoņi ir Zviedrijas labākais simfoniskais orķestris - Zviedrijas Radio simfoniskais orķestris Jukas Pekas Sarastes vadībā; soprāns Karita Matila ir soliste L. Madetojas un Ž. Sibēliusa dziesmu ciklos. Koncertu vada Zviedrijā pazīstamākais soms, humorpilnais  žurnālists Marks Levengods. Klasikas studijā - Inta Zēgnere, bet starpbrīdī - telefonsaruna ar Ilzi Medni no Stokholmas par gūtajiem muzikālajiem iespaidiem Somijas svinību laikā.

Svinību norisei sekojām līdzi arī tiešsaistē!

Programmā:

K. Sāriaho - Ciel d'hiver
L. Madetoja/L. Onerva - divas dziesmas no cikla Syksy ("Rudens") op. 68 - Lintu sininen ("Zilputniņš"), Luulit, ma katselin sua ("Tu domāji, ka es tevi vēroju")
Ž. Sibēliuss - "Četras diesmas": Illalle ("Vakaram"), Ariozo, Flickan kom ifran sin alsklings mote ("Meitene atgriežas pēc tikšanās ar mīļoto"), Varen flyktar hastigt ("Pavasaris atlido")
Ž. Sibēliuss - Piektā simfonija Mibemolmažorā op. 82 un "Somija" op. 26